Sakala: Viljandi ettevõtted soovivad parkimises jõulurahu luua

17. detsember 2004, 08:30

Viljandi kesklinnas tegutsevate ettevõtete esindajad pöördusid linnavalitsuse poole palvega lõpetada jõuluajal tasulise parkimise alal trahvimine.

32 ettevõtte esindaja allkirjaga pöördumises palutakse kehtestada Viljandis jõulurahu ja lõpetada linna külaliste parkimistrahvidega traumeerimine, kirjutab Sakala.

Ettevõtjad kirjutavad, et praegu on lastele kinkide ostmise aeg, kuid inimeste raha kulub vaid trahvide maksmiseks.

«Trahv ei tohiks olla eesmärk omaette,» leiavad kirja autorid. «Maaelanikud ja turistid eksivad, sest puuduvad tähistused ja viidad parkimispiletite müügi kohta. Märgitud on ainult kaupluste nimed, kuid mitte aadressid.»

Ettevõtjad pole rahul ka sellega, et viidad on vaid eesti keeles, ning teevad ettepaneku, et Falcki parkimiskontrolör võiks pileteid müüa.

Jõulurahu palve eestvedaja, Maksifoto kaupluse juhataja Eha Roosalu sõnul on allakirjutanute ühine arvamus, et Tartu tänava poodidel pole võimalik niimoodi edasi tegutseda.

«Trahvi saanud klient on meile kadunud, sest 240 krooni on paljudele väga suur raha,» nentis ta. «Kõik ärid lähevad Tartu tänavalt ära ? miks peakski inimene siia tulema, kui kaubanduskeskuste juures saab tasuta parkida.»

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing