PM: Aura veekeskuses ilmnesid ehitusvead

23. detsember 2004, 07:57

Tartu linnavalitsus peab läbirääkimisi Aura veekeskuse ehitanud Rand Tuulbergiga, et firma parandaks ehitusvead, mille maksumus on umbes miljon krooni.

Aura veekeskus suletakse järgmise aasta 4. juulist 31. juulini tavapäraseks garantiiremondiks, aga ka erakorralisteks ehitustöödeks. Nimelt tuleb ehitusvigade ja projekti eripära tõttu ümber ehitada parapetikonstruktsioon ehk veekeskuse klaasakna ja katuseserva vaheline osa, kirjutab Tartu Postimees.

Samuti vajavad väljavahetamist terviseklubi ja õppebasseini katus. Senini on likvideerimata ka nullkorruse läbitilkumine.

Rae hinnangul on kõige suuremaks probleemiks parapetikonstruktsioonide aurupidavus. Et aurutõkked ei suuda niiskust kinni pidada, tekib soojustuse niiskumine. Seeläbi väheneb aga konstruktsiooni soojapidavus ja soojust hakkab enam lekkima.

Abilinnapea Hannes Astoki hinnangul tekkisid ehitusvead seetõttu, et puudus kogemus, kuidas sellist hoonet tuleks teha, enne Aura veekeskust polnud Eestis pea 20 aastat ühtegi ujulat ehitatud.

Astoki sõnul käivad Aura veekeskuse ehitaja Rand Tuulbergiga läbirääkimised, et vead parandataks ja vähemalt osaliselt kindlasti ehitaja kulul.

Rand Tuulbergi juhataja Taivo Tähe kinnitusel on ehitusfirma kindlasti nõus tasuma osa, mille eest nemad reaalselt vastutavad.

Küll aga ei soovi ehitaja maksta rohkem kui vana parapetikonstruktsiooni parandamise hinna. Rae seisukoht on aga, et ehitaja peaks tasuma umbes miljon krooni, parandamaks ehitusvead.

Rand Tuulberg on abilinnapea sõnul valmis tasuma umbkaudu poole rae nõutavast summast. «Arukas oleks siiski kompromissile jõuda,» ütles Astok. «Kui me seda aga ei suuda, siis lähme kohtusse, niisama ei kavatse me alla anda.»

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing