EPL: Tsunami tappis Aasias 12 600 inimest

Liis Kängsepp 27. detsember 2004, 08:11

Nädalavahetusel kogu Aasiat tabanud hiidlaine tappis vähemalt 12 600 inimest ja jättis paljud kodutuks, vahendab Eesti Päevaleht Online Reutersit.

Esmaspäeval otsisid sõdurid surnukehi, hukkunute omaksed kogunesid randadesse ning päästjad uurisid korallrahusid, et leida hukkunud turiste.

Idüllilised palmirannad kogu Lõuna-Aasias olid muutunud surma- ja laastusstseenideks. Pühapäeva varahommikul tekkinud tsunami oli Indoneesia saart Sumatrat tabanud ränga maavärina tagajärg, maavärin oli viimase 40 aasta tugevaim.

?Me pole piisavalt varustatud sellise magnituudilise katastroofi tarvis, kuna meil pole sellist katastroofi kunagi olnud,? ütles Sri Lanka president Chandrika Kumaratunga, kes kuulutas oma riigis välja erakorralise olukorra ja paljus hädaabisaadetisi.

Sri Lanka jaoks oli tegemist rängima katastroofiga riigi ajaloos, ametnike hinnangul hukkus seal 4500 inimest ja see arv võib märkimisväärselt tõusta.

Sumatral toimus pühapäeva hommikul 9magnituudine maavärin ning see tekitas hiidlaine, milles Sumatral sai surma vähemalt 4448 inimest. Paljud hukkunutest olid lapsed ja vanurid, kes hiidlaine tõttu uppusid.

Rahvusvahelised agentuurid kiirustasid meeskondade, varustuse ja rahaga piirkonda, hoiatades, et vees mädanevad surnukehad seavad ohtu ellujäänute veevarud.

Hukkunute hulgas on palju turiste, kuna tsunami tabas paljusid kuurordipiirkondi. Ametnikud kardavad, et palju ohvreid võib olla ka korallatollidel, kus sajad välisturistid veetsid jõulupuhkust.

Üleujutus on ka turistide seas populaarsel Maldiivide saarestikus, kus kaks kolmandikku pealinnast Malest on üle ujutatud.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing