Enn Tosso • 2. oktoober 2005 kell 22:00

Tallinna lähiümbrust ootab kiire hinnatõus

Uus Maa hindaja Monika Kuntseli sõnutsi on magalarajoonides paiknevate korterite järk-järguline hinnatõus suurendanud ostjate huvi Tallinna lähiümbruses paiknevate korterite vastu. ?Meeldiv ja väljakujunenud elukeskkond ning ühendusteede paranenud kvaliteet on tõstnud pealinna lähiümbruses asuvate korterite hindu vähemalt samas tempos mägederajoonidega,? sõnab ta.

Kuntsel osutab, et käesolevaks ajaks on Laagri korterite ostu-müügitehingute hinnad ületanud Mustamäe hinnataseme.

See on tingitud mitmest Tallinna lähiümbruses rajatavast uuest arendusprojektist, mis on tõstnud kogu piirkonna heakorda ja mainet. Tema hinnangul on magalate turul kujunenud selline olukord ? eelkõige kolmetoaliste osas, kus remonditud korterite hinnad küünivad 900 000 kuni miljoni kroonini, mis on selgelt ülehinnatud. Kätte on jõudnud aeg, kus lähipiirkondade hinnad jõuavad magalate omadele järele. Lähtudes eelnevast, järeldab ta, et lähima aasta jooksul jäävad äärelinna korterite hinnad saavutatud tasemele.

Pindi Kinnisvara hindaja Tõnis Meister peab hetkel kõige perspektiivikamaks suunas Jüri, kus areng piisavalt kiire, et ostjates huvi äratada, kuid pakkumiste hulk veel ei uputa.

Viimsi on teatavasti jõudnud sellisesse seisu, kus juba käsil või algust saamas mitmed suured korteriprojektid ja piirkond on uutest pakkumistest küllastunud. Seega Viimsit lähiajal kindlasti hinnatõus ees ei oota. ?Hetkel võib isegi täheldada, et kui varem võis Viimsi kortereid lugeda kallimaks äärelinna omadest, siis viimase aja trendid näitavad, et hinnatasemed on ühtlustunud,? räägib ta. Ka Tabasalus ei ole tema hinnangul turu keskmisest suuremat hinnatõusu oodata, et võiks eeldada sealsete korterite kallimaks muutumist äärelinnaga võrreldes.

Tabasalu suunal on 3?5 aasta perspektiivis oodata olulist eluasemete pakkumiste arvu tõusu, sest Apametsa piirkonna (Harku järve ja Rannamõisa tee vaheline ala, mis ühendab linna ja Tabasalu mõtteliseks tervikuks) üldplaneeringu kehtestamise tõttu on väga suur ala muudetud perspektiivseks elamumaaks.

ERI Elamispindade Kinnisvara tegevjuht Mart Saa kinnitab samuti, et pikemas perspektiivis võivad linnalähedased korterid minna kallimaks kui ?mäed?. Siin on aga oluline tähtsus sellel, kuidas lahendatakse linna sisenemise võimalused ehk teede olukord ja läbilaske võime, osutab Saa. Täna ei ole see just kõige parem ja linna lähedal elavatel inimestel on tipptundidel väga vaevaline ja aeganõudel liikuda. Samas on neil suur eelis loodusliku elukeskkonna osas, märgib ta.

?Samas on osa lin­na­lä­he­dasi kortereid, mis mingiski plaanis omapärased, juba täna mägede omadest kallimad,? ütleb ta.

Mägedel on nõudlus uute elamispindade järgi väga suur ning keskmine ruutmeetri hind ületab seal 20 000 krooni piiri.

Mustamäe oma rohelise elukeskkonnaga on suhteliselt lähedal kesklinnale, seal on väljaarenenud infrastruktuur, kaupluste jms olemasolu. Jüris avaneb korteri aknast vaade Tartu maanteele ja tehnopargile, millele lisandub kaugus Tallinnast ja võrreldes mägedega olematu transpordiühendus linnaga.

Uute korterite hinnad Jüris ja Tabasalus ei ületa kunagi uute mägede korterite hindasid, kus läheduses on olemas nii lasteaiad, koolid, kaubanduskeskused kui ka hea ühistranspordi ühendus.

Hetkel kuum