Krista Taim • 5. oktoober 2005 kell 7:51

TD Baltic tegi kolmandas kvartalis rekordkäibe - kasv 63%

Baltikumi juhtiva IT toodete hulgimüüja TD Baltic käive Eestis kasvas võrreldes möödunud aasta kolmanda kvartaliga 63% jõudes 133 miljoni kroonini.

Ettevõtte teatel kasvas käive samas tempos ka Lätis ja Leedus.

Hüppelise kasvu põhjuseid kommenteerides tõi firmajuht Kaur Lohk välja kolm peamist põhjust.

?Esiteks oleme käivitanud efektiivse üle Baltikumi toimiva logistikasüsteemi, mis tagab kaupade kiire tarne kõikjal Baltikumis. Modernne ja dünaamiline IT toodete tarnekanal on asendamas paljudel tootjatel traditsioonilist, aeglast ja kõrge kulustruktuuriga struktuuri. Teiseks kasvab traditsiooniliste IT kaupade nagu printerite, arvutite, võrguseadmete müük ja lisandunud on uued kiiresti kasvavad tooterühmad: LCD telerid, mälukaartidega automakid, MP3 mängijad jne. Kolmandaks on Eesti tarbija on muutunud kvaliteedi suhtes nõudlikumaks ja teadlikumaks - suureneb kvaliteetsemate, aga kallimate toodete osakaal. Näiteks võib tuua kvaliteetsete sülearvutite (Fujitsu Siemens, HP, Lenovo) suure osakaalu, samuti kallimate ja kvaliteetsemate vedelkristallmonitoride võidu kineskoopmonitoride üle,? ütles Lohk.

Kiiret käibe kasvu ennustab TD Baltic ka aasta viimaseks kvartaliks - juba praegu on näha paljude toodete kallinemist ja mõnedel tootjatel on suuri raskusi nõudlust rahuldavate tarnetega.

Hetkel kuum