Ülo Toomsalu • 7. oktoober 2005 kell 6:06

PM: Edgar Savisaar ennustab mõne partei kadumist

Keskerakonna esimees Edgar Savisaar ennustab Postimehele antud intervjuus, et kohalikud valimised kujunevad neljale parteile elu ja surma küsimuseks.

Savisaar pidas kohalike omavalitsuste valimisi murranguliseks seetõttu, et varem pole olnud Eestis valimisi, kus otsustatakse nelja partei olemine või mitteolemine.

«Valimiseelne võitlus on läinud nii tuliseks just seetõttu, et need valimised otsustavad, kas Res Publica, sotsid, Rahvaliit ja tegelikult ka Isamaaliit jäävad poliitiliste jõududena püsima või mitte,» ennustas Savisaar.

Ta rääkis, et sellepärast rabeletakse ning kasutatakse kõiki keelatud ja lubatud võtteid. Tuleb kaks ühinemist: Res Publica ühineb Reformierakonnaga, aga seekord Reformierakonna tingimustel, ja sotsid ühinevad Rahvaliiduga, kusjuures ühinemisest jääb püsima Rahvaliit ja sotsid kaotavad oma imago,» ennustas Savisaar.

Nelja erakonna kasin toetus rahva seas on Savisaare sõnul ka põhjuseks, miks Keskerakonda rünnatakse.

Res Publica peasekretär Ott Lumi piirdus kommentaaris vaid ühe lausega. «Savisaar võib kujutada endale enne valimisi ette mida iganes,» ütles ta.

Sotsiaaldemokraatide juhtivliige Eiki Nestor lubas, et sotsiaaldemokraadid ei kao kuhugi. «Eestis jääb ilmselt üks konservatiivne, üks liberaalne, üks sotsiaaldemokraatlik ja üks populistlik-tsentristlik erakond. Viimati nimetatud, valijaid lollitav erakond on mujal Euroopas enamasti kadunud, kuid Eestis peab see mõne aja veel vastu,» ütles Nestor.

Hetkel kuum