• Jaga lugu:
  Tähelepanu! Artikkel on enam kui 5 aastat vana ning kuulub väljaande digitaalsesse arhiivi. Väljaanne ei uuenda ega kaasajasta arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik kaasaegsete allikatega tutvumine.

  Pesapunuja proovib kodutunde luua juba kaupluses

  Septembri lõpust alates on Ülemiste keskuses uudistajatele avatud väga omanäoline kodukaupade salong nimega Pesapunuja.
  Pesapunuja kaubamärki arendab Jäätmate perefirma Standartjuhtimise AS, kes on Eesti ja Läti kodukaupade hulgikaubanduses tegutsenud juba 1994. aastast. Jaeturgudel hakkasid nad kätt proovima mõned aastad hiljem ning praegu tegutseb Eestis kolm kauplust, üks Tallinnas ja kaks Tartus. Lätis kuulub Rito nime kandvasse ketti, kus Jäätmad on ka osalised, kuus kauplust Riia kaubanduskeskustes ja pood Ventspilsis. Ülemiste keskus tegigi kõigepealt just Ritole ettepaneku tulla Eesti turule, nendib Mari Jäätma.
  Kiiresti muutuvas maailmas muutuvad ka inimeste vajadused kiiresti. Kui kümme aastat tagasi oli võimalik üsna väikese valiku lauanõudega edukalt poodi pidada, siis nüüd tuleb kliendi kauplusse meelitamiseks palju rohkem vaeva näha, tunnistab Jäätma.
  Need, kes on Tartus Lõunakeskuses tegutseva nõudepoe fännid, tunnevad juba mitu aastat Pesapunuja põhimõtteid. Mõnusa õhkkonna loomiseks on nad poodidesse loonud koduseid nurgakesi, kus väljapanek koosneb erinevatest täiskomplektidest ning uudistaja saab näha kaupu keskkonnas, kus neid tegelikult kasutatakse.
  Sisekujundusega tegelev firmajuht on komplektide loomisel kasutanud unikaalset vana mööblit ning Ülemistes on peaaegu kõik, mida poes näha, ka müügil. Kui kellelegi mõni lahendus meeldib, võib ta endale osta kogu seade laua, toolide, köögikapi, lauanõude, klaaside, lillede ja lauakaunistusega. Niisugune printsiip tagab elulähedasema kaupade presenteerimise kõrval ka selle, et alati on poes midagi uut ja teistmoodi, sest müüdud ?nurgakese? asemel tuleb tekitada uus ja teistsugune, selgitab Mari Jäätma.
  ?Vana mööbel ja uued nõud ? uue ja vana ühendamine, loob turvalise järjepidevuse,? ütleb ta. ?Vanad tammelauad peavad veel aastakümneid vastu.? Viimasel ajal on üha rohkem hakatud huvi tundma klassikalisemate asjade ? antiikmööbli ja portselani ? vastu. Supitirinaid küsitakse palju, räägib firmajuht.
  Pesapunujas on kodukaupa igaks elujuhtumiks. Siin on tudengeile sobivaid soodsa hinnaga lauanõusid, aga ka nõudlikumale maitsele eksklusiivsemaid nõudekomplekte.
  Mari Jäätma peab väga oluliseks hubasust. ?Selleks, et poes tekiks mõnus kodutunne, oleme oma poodides juba aastaid aromaatset kvaliteetset teed ja kohvi müünud,? sõnab ta. Meil on hea valik kohvi? ja teekanne ja muid teetarvikuid. Eestis on viimastel aastatel teekultuur hoogsalt arenenud ja küllap tänu reisidele oskavad inimesed hinnata head teed, täheldab Jäätma.
  Pesapunuja pakub arvatavasti Eestis omapäraseimat teevalikut, sest praegu on Tartus Lõunakeskuse poes esindatud üle 400 teesordi. Need on läbiproovitud nimetused erinevatelt maaletoojatelt. Ülemiste keskuse kaupluses toimub iga päev ühe teetutvustus. Kell 17 pakutakse külalistele kellaviieteed. Need, kes on sinna korra juhtunud, tulevad teinekord jälle, sest teenindus on väga sõbralik.
  ?Aastatega on selgeks saanud, et parim müüja on küps ja elukogenud, hoolitsev-emalik, kelle soovitused tunduvad usutavad ja heatahtlikud,? lausub firma juht.
  Kuna kogu kaubavalik (erinevad lauanõud, potid-pannid, köögitarvikud jms) poodidesse korraga ära ei mahu, siis arendab Pesapunuja ka internetikaubandust.
  Pesapunuja kauplusel Ülemiste keskuses on väga hea asukoht ? suure toidupoe vahetus läheduses, kus palju rahvast liigub.
  Pood on väga muljetavaldava kujundusega. Sattusin sinna kell 17, just kellaviietee ajaks. See oli väga meeldiv.
  Kaupluses on mõnus valgustus, mis loob hubase meeleolu ja ka kaubandusettevõttele ebatraditsiooniline väljapanekumööbel ning huvitavalt kaetud ideelauad.
  Kui nüüd natuke norida, siis mind häiris põrandakattematerjal. Samuti asjaolu, et antiikmööbel ja minimalistlik kaubamüügimööbel olid segamini paigutatud.
  Samuti polnud mõnel laual võimalik vahet teha, kus lõpeb kohvi- ja algab tee- ning kus on köögiteema. Kohati on lauad kirevad ja silm ei haara kõike.
  Pikas seinas asuvad riiulid vajavad liigendamist, et kõike paremini märgata. Õnnestunud fookuspunktiks on poe tagaseinas paiknev suur pilt, mis kutsub sisse astuma ja uudistama. Pesapunuja hinnad on väga kliendisõbralikud. Ainult mõnel tootel polnud hinda väljas või pidin neid otsima eseme alt. Raskete klaasvaagnate üles tõstmine on ostjale ebamugav. Hinnaesitlemine on üldse kaubanduses üheks pähkliks, mille katkihammustamisega peab iga ettevõte aeg-ajalt tegelema. Kuidas esitleda hindu nõnda, et need väljapanekut ei rikuks?
  Arvestades eesti traditsioonilist kaubandust, on Pesapunuja nähtus omaette. Loodan, et nende nähtud vaev ja püüdlused annavad head vilja.
  Peab arvestama, et olen elanud 12 aastat ühiskorteris mitme perega ühe köögi peal ja see unistus päris oma enda köögist on jätnud siiani, kui mul see köök lõpuks olemas on, hinge sellise vaakumi, et kui möödun mõnest ?köögipoest?, ei saa ma sinna kuidagi sisenemata jätta.
  ?Pesapunuja? pood on vist võtnud sihiks liikuda omal alal täiuse poole. Selline tunne jääb küll poodi sisenedes. Rääkimata kodusest õdususest, mida antud ruumis on suudetud saavutada, on ka toodete valik kogu köögiasjandust hõlmav.
  Silma torkab ka asjade suhteline ebatavalisus ? veiniklaas võib olla ka värviline ja natuke kõvera jalaga jne.
  Muljet avaldab ka ?unistuste? köögimööbel, millel kaubad kuhjuvad ? esmapilgul arvasin, et see on sisekujundus ja olin rõõmsalt üllatunud, kui märkasin rohmakal köögilaual hinnasilti. Mis siin pikalt rääkida, ?Pesapunuja? on just neile, kes arvavad, et köök oma asjakestega on koht kehale ja hingele, ja kes suhtuvad oma pesapunumisse loominguliselt ning teevad kõik selleks, et kodus oleks hea olla.
  Poes oli lisaks kõigele tore tee ja kohvi valik. Erinevate teedega tasub mängida, kuni leiad selle tõeliselt ?oma?.
  Ja hea meel on märgata, et köögikaup ei ole hindadelt enam selline elitaarkaup, nagu ta veel mõned aastad tagasi oli.
  Mida poele soovitada? Lihtne on soovitada, kui pood su fantaasia tööle paneb. Ka teatris inspireerib lavastajat just hea näitleja, keskpärasest ei oska ta midagi oodata.
  Mõtteid tuli poes igasuguseid, aga ruumi suurus vist võib mõttelennule omad korrektiivid peale suruda.
  Seal oli väike lauake ?ida? asjadega ja tundus, et seda teemat võiks pisut laiendada, teades huvi kasvu ida köögi suunas.
  Ja see on muidugi juba liig, aga tundus, et Pesapunuja võiks ka mingeid erinevaid puupliite maale tuua, see pood nagu lausa nõudis seda. Ja minu igavene probleem on sobiva lauavakstu leidmisega, see ei ole lihtne.
  Igal juhul soovin ?Pesapunujale? ja pesapunujatele palju jõudu ja häid mõtteid. Arvan, et see keeruline Ülemiste liiklussõlm tasub läbimist, et sinna poodi oma nina torgata.
  Autor: Tiina Kolk
  Jaga lugu:
 • Hetkel kuum

TalTechi teadur: süsinikdioksiid tuleb kinni püüda
Kliimavõidujooksus aitab meid seni kasutamata tehnoloogia, kirjutab TalTechi vanemteadur Alla Šogenova.
Kliimavõidujooksus aitab meid seni kasutamata tehnoloogia, kirjutab TalTechi vanemteadur Alla Šogenova.
USA börs jätkas tõusu
Kolmapäeval jätkus USA börsidel tõus, kui kõik kolm peamist indeksit ronisid kõrgemale, vahendab Yahoo Finance.
Kolmapäeval jätkus USA börsidel tõus, kui kõik kolm peamist indeksit ronisid kõrgemale, vahendab Yahoo Finance.
Eesti aasta auto valimisel ruulisid “elektrikad”
Eile õhtul selgus tiitli Eesti Aasta Auto 2022 kandja, milleks on täiselektriline Hyundai Ioniq 5.
Eile õhtul selgus tiitli Eesti Aasta Auto 2022 kandja, milleks on täiselektriline Hyundai Ioniq 5.
Trükitööstuse TOPi võitja: tooraine hind tõuseb iga kuu, kasvav tööhulk siiski rõõmustab
Eesti juhtiv etiketitootja Data Print OÜ ei kurda eelmise ega tänavuse aasta mahtude kasvu üle, kuid ettevõtte tegevjuht Triin Anette Kaasik nentis, et selle aasta märksõnad trüki­tööstuses on kahtlemata toorainega seonduv: korduvad hinnatõusud ning jätkuv defitsiit.
Eesti juhtiv etiketitootja Data Print OÜ ei kurda eelmise ega tänavuse aasta mahtude kasvu üle, kuid ettevõtte tegevjuht Triin Anette Kaasik nentis, et selle aasta märksõnad trüki­tööstuses on kahtlemata toorainega seonduv: korduvad hinnatõusud ning jätkuv defitsiit.