ÄP fototoimetus • 20. november 2005 kell 22:00

Edelaraudtee ähvardab koondamisega

Edelaraudtee pöördus oma pressiteate kohaselt abipalvega Riigikogu rahandus- ja majanduskomisjoni poole, et võimalikke tagasilööke reisirongiliikluses vältida.

Riigikogu menetluses olevas riigieelarves on praegu Edelaraudtee poolt korraldatavaks reisirongiliikluseks järgmisel aastal ette nähtud 142 miljonit krooni, ettevõte taotleb seoses kulutuste kasvuga järgmiseks aastaks 158,4 miljonit krooni. Edelaraudtee teatel oleks see minimaalne summa, mis tagaks reisirongiliikluse jätkumise praeguses mahus ning võimaldaks täiendada nädalalõppudel liiklust Tallinna?Tartu liinil.

Edelaraudtee juhatuse liikme Kalvi Pukka sõnul otsustati reede hommikul toimunud juhtkonna kriisinõupidamisel alustada ettevalmistusi vedurijuhtide, vedurijuhi abide ning klienditeenindajate osaliseks koondamiseks.

?Kui Edelaraudtee ei suuda hoida käigus enam kõiki ronge, siis ei suuda me tagada tööd ka töötajatele,? ütles Pukka. Tema sõnul võidakse koondada kuni poolsada Edelaraudtee vedurijuhti ja nende abi.

Samuti otsustas ettevõtte juhtkond alustada ettevalmistusi liinide sulgemiseks, kuna 142 miljoni kroonise toetusega suudetakse senise 16 rongi asemel hoida käigus 14 rongikoosseisu.

Eelmisel aastal reisis Edelaraudtee rongidega üle 1,7 miljoni reisija ning selle aasta kümne kuuga 1,5 miljonit reisijat.

Autor: ÄP

Hetkel kuum