Liivi Tamm • 1. detsember 2005 kell 22:00

Pool-Pimedad Kinomajas

Esmaspäeval, 5. detsembril kell 19 algab Kinomajas Pool-Pimedate (Ööde) Filmifestival.

Alternatiivina suure PÖFFi rikkalikule välismaisele filmivalikule kostitatakse vaatajaid 12 kodumaise lühifilmiga. Nende hulgas on nii animafilme, montipüütonlikke sket?e kui ka muusikavideolikke tõsieluparoodiaid. Teiste seas esilinastuvad näiteks muusikavideolik ?Primitivistide kosmoselaev?, lühidokumentaal ?Raudtuli? ning hingelt lapsemeelsetele mõeldud nukufilm ?Njämma!?

Esmaspäevase filmiõhtu näol ongi tegu omamoodi undeground kinokunstiga: korraldaja KK Laboratoorium reklaamib ettevõtmist õhtuna, kus linastuvad filmid, mida keegi kunagi näinud ei ole ning kus mängivad näitlejad, keda laiem avalikkus veel ei tunne. Samas võiks nukufilmi ?Päikesejänkud on teel? peategelaste kohtamist pimedate õhtute aegses ning palavikuliselt jõuludeks valmistuvas Tallinna Citys hea endena soovida igaühele.

Ettevõtmise ?üriisse kuuluvad Kristina Davidjants ning Mele Pesti. Mullu toimunud samalaadse filmiöö võidufilmi aitas valida Hardi Volmer. Programmis osalevad filmide autoriks on kunstiühenduse KK Laboratoorium liikmed, kelle järgmiseks suuremaks ettevõtmiseks on rock-muusikali ?Blondid surevad välja? lavale toomine detsembri lõpus. Filmiõhtu korraldajad kavatsevad tuleval aastal ettevõtmist veelgi laiendada. Selleks korraldab KK Laboratoorium amatöör-lühifilmide konkursi, kuhu oodatakse osalema ja lühifilme esitama kõiki soovijaid.

Hetkel kuum