Indrek Kald • 1. detsember 2005 kell 22:00

Puhkepäeva turismiuudised

Air France-KLM pakub tänasest soodsaid lennuhindu nii algusega Tallinnast kui ka Helsingist. Lennufirma Eesti uudiskirja saajatele saabus mõne päeva eest e-kirjaga teade, et 2. detsembrist saab lehelt www.estonia.klm.com valida sooduspileteid rohkem kui 40 sihtkoha vahel. Tavapärasest odavamaid hindu pakutakse lendamiseks üle ilma, esmalt tuleb KLMiga lennata Tallinnast Amsterdami.

Samas Air France-KLMi Soome listis olijad said sel nädalal samalaadse teate, kuid seal on juttu enam kui 120st sihtkohast. Helsingist saab otse lennata nii Pariisi kui ka Amsterdami, mis on Air France-KLMi kaks põhilennujaama Euroopas. Soome soodushindu näeb veebilehtedelt http:/www.airfrance.fi ja www.klm.fi . Hindadest pole infokirjades täpsemalt juttu tehtud.

Poola lennukompanii LOT pakub jõuluhindu mitmetesse Poola ja muudesse Euroopa linnadesse. Piletid on müügil reisibüroodes 23. detsembrini ja kehtivad lennuks ajavahemikul 1. detsembrist kuni 28. veebruarini järgmisel aastal. Mõned LOTi edasi-tagasi jõuluhinnad algusega Tallinnast: Varssavi 2306 kr, teised Poola sihtkohad ca 3100 kr, Budapest 3821 kr, Viin 3905 kr, München 4153 kr, Pariis 4503 kr. Hinnad sisaldavad makse, kuid võivad varieeruda sõltuvalt reisibüroost.

Minimaalselt peab sihtkohas viibima laupäeva ja pühapäeva vahelise öö või kolm päeva, maksimaalselt ühe kuu. Kampaaniahinnaga pilet tuleb välja osta 72 tunni jooksul pärast broneeringu tegemist. Piletit muuta ega tagastada ei saa.

Torino 2006. aasta talimängude olümpiatõrviku teatejooks algab 8. detsembril Roomas ning fini?eerub 10. veebruaril Torinos. Tõrvikujooksu poolt läbitavates linnades korraldatakse iga päev ka mitmeid turistidele suunatud temaatilisi üritusi.

10 001 tõrvikukandjat viivad olümpiatule üksteist iga 400 m järel vahetades ümber Itaalia. Läbitakse 61 linna, sh põigatakse San Marinosse, Sloveeniasse, Austriasse ja Prantsusmaale. Jooksu üldpikkus on ligi 11 300 km. Jõuludeks jõuab olümpiatuli Sitsiiliasse Palermosse ja vana-aastaõhtuks reisib Napolisse.

Detsembri keskel kannab Genuas ühel etapil olümpiatõrvikut ka Eesti Spordimuuseumi teadur Kaarel Antons, kes valiti ligi 500 soovija seast välja olümpiamänge toetava firma Samsung poolt Eestis korraldatud esseekonkursil. Genuas osaleb tõrvikujooksus ka kaubandusfirma Sandmani Grupi AS juht Jaan Koppel.

Torino talimängude alumiiniumtõrvik on 765 mm pikk ning kaalub 1,9 kg. Selle disaineriks oli maailmakuulus Itaalia disainifirma Pininfarina. Olümpiatuli süüdati eelmisel pühapäeval Kreekas Olümpias Hera templis. Tule teekond saab jälgida lehelt www.fiammaolimpica.it. Järjekorras 20. taliolümpiamängud toimuvad 10.?26. veebruarini Loode-Itaalias Torinos.

Hetkel kuum