GMi aktsionär Kirk Kerkorian soovitab firmal vähem dividende maksta

Annika Matson 10. jaanuar 2006, 15:25

General Motorsi suuruselt neljas aktsionär Kirk Kerkoriani lähedane nõustaja võib tänases kõnes soovitada finantsraskustes vaevleval GMil kärpida dividende.

The Financial Times kirjutab, et nii tahab miljardär Kerkorian peatada autotootja üha suurenevat kahjumit.

Jerry York, kes nõustab Kerkoriani 1,7 miljardi dollari suurust investeeringut GMis peaks plaanidest autotööstuse sektori analüütikuid teavitama täna.
Oodatav kõne võib survet avaldada GMi tegevjuhile Rick Wagonerile, et ta kärbiks radikaalselt kulusid, mis aitaks kergitada aktsia hinda. GMi aktsia kaotas enam kui poole oma väärtusest eelmise aasta jooksul.

Kerkoriani osalus GMis 7,8 protsenti ja ta on autotootja suuruselt neljas aktsionär. Eelmise aasta detsembri alguses oli tema osaluse suurus autofirmas veel 9,9 protsenti.

'Tundub, et Kerkorianil on plaan aktsiaid siiski edasi hoida,' ütles Burnham Securitiese analüütik David Healy. Analüütik ootab, et GM teatab 26. jaanuaril 5,5 miljardi dollari suurusest kogu eelmise aasta kahjumist. Eelmise aasta üheksa kuu kokkuvõttes oli GMi kahjum 3,8 miljardit dollarit.

Wagoner teatas eile, et loodab sel aastal märkimisväärselt kulusid kärpida ning saada suuremat käivet uute mudelite müügist. Kulude kärpimise eesmärgil on plaanis sulgeda tehaseid ja vähendada töökohtade arvu.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing