Põlva purgisupitehas ühineb Tallinna Külmhoonega

Väinu Rozental 11. jaanuar 2006, 00:00

Tehingu tulemusel ostavad Nordic Foodsi omanikud ja kolm tippjuhti eesotsas Kuldar Leisiga investeerimisfondilt Amber Trust II osaluse Tallinna Külmhoones ning asuvad tööle ühinenud ettevõtte juhtkonnas. Tehingu maksumust pooled ei avalikusta. Enamusosalus ühinenud firmas jääb Amber Trustile, mis omandas Tallinna Külmhoone emafirma Kauno Pieno Centrase eelmise aasta lõpus.

Nordic Foodsi senine tegevjuht Kuldar Leis asub tööle Tallinna Külmhoone juhatuse esimehena ning Nordic Foodsi senine turundusjuht Katre Kõvask ning senine müügijuht Silver Kaur hakkavad vastatuma kogu grupi turunduse ja müügi eest. Tallinna Külmhoone senine juhatuse esimees Margus Puust nimetatakse ettevõtte nõukogu aseesimeheks. Nordic Foodsi tegevjuhi ülesanded võttis alates eilsest üle firma endine tootmisjuht Lembit Kriskamägi, kelle kinnitusel jätkab Nordic Foods tootmistegevust Põlvas.

Amber Trust II esindaja Eestis Indrek Kasela sõnul loob Tallinna Külmhoone ja Nordic Foodsi ühinemine sünergia, mis peaks võimaldama mõlemal ettevõttel senisest kiiremini areneda. "Nordic Foods otsis laienemisvõimalusi ja uusi väljundeid kasvaval valmistoitude turul ning käesolev tehing neid pakub," lausus Kasela.

Kuldar Leisi sõnul oli neil laienemiseks kaks võimalust. "Kas ehitada oma firma suuremaks või osta midagi ära," rääkis Leis. "Valisime osaluse ostu." Leisi andmeil jäi 2004. aasta novembris Maakera kaubamärgi all tootmist alustanud Nordic Foodsi eelmise aasta käive 25 ja 30 miljoni krooni vahele ning firma on endiselt kahjumis. "Kui suppide turuletulekuga oleme rahul, siis valmistoitude arendamine võtab rohkem aega."

Nordic Foodsi põhikonkurendi ASi Salvest nõukogu esimees Veljo Ipits ütles, et ilmselt sundis Nordic Foodsi rahaline olukord otsima partnerit, kellega ühineda. "Nii väikese käibe juures pole näiteks võimalik kustutada üle viie miljoni krooni suurust lühiajalist laenukohustust," ütles Ipits.

Tema sõnul pole Maakera kaubamärgi turuletulek Salvesti käivet kukutanud. "Nende peamine saavutus on see, et meilt on nad oma odavate suppidega ära võtnud teatud turuosa Säästumarketi ketis," seletas Ipits. "Meie eesmärk pole ka olla tegija lurrisuppide sektoris." Ipitsa andmeil on Nordic Foodsi suppide turuosa Eestis umbes 30 protsenti, millest enamiku moodustab odav supibränd Supilinna.

Kuldar Leisi kinnitusel ei too ühinemine Tallinna Külmhoonega mingeid muudatusi Nordic Foodsi omanikeringi. Pärast eelmise aasta lõpus toimunud aktsiakapitali suurendamist 10 miljoni kroonini kuulub Leisi firmale OÜ Rododendron nüüd 53 protsenti Nordic Foodsist. Katre Kõvaski firmale OÜ Footsteps Management kuulub 18,5 ja Silver Kauri firmale OÜ Freespirit 15,5 protsenti aktsiatest. Ülejäänud 13 protsendi Nordic Foodsi aktsiate omanik on ASi Põlva Piim tippjuhtidele kuuluv firma OÜ Ekke Trade.

Nordic Foodsi asutajad investeerisid Põlva toiduainetehasesse 37 miljonit krooni. Ettevõttes töötab 45 inimest. Selle tuntuim kaubamärk on Maakera, lisaks turustatakse toodangut ka Supperi ja Supilinna kaubamärgi all.

Tallinna Külmhoone turuosa koos emafirmaga Kauno Pieno Centras on Balti riikides umbes 30 protsenti. Tallinna Külmhoone tuntumad kaubamärgid Eestis on Premia, Väike Tom, Vaffa ja Vau, kokku on ettevõtte sortimendis üle saja nimetuse jäätisetooteid. Tallinna Külmhoone ja Kauno Pieno Centrase käive oli eelmisel aastal umbes 422 miljonit krooni.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
24. November 2011, 15:41

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris Hetkel eetris

Äripäeva raadio viimased saated

Kõiki viimased raadio saated
Otsi:

Ava täpsem otsing