Meie Maa: Torm paiskas Saaremaal randa paberipuitu

17. jaanuar 2006, 08:13

Saaremaal Kihelkonna kandi meestel olid eelmisel nädalavahetusel kiired päevad, sest ära oli vaja vedada koormaid paberipuitu, mille torm randa oli paisanud.

Torm oli seekord Harilaiu poolsaarele paisanud mitusada tihumeetrit kasepuitu, mida rannarahvas veel eilegi endale koju vedas, kirjutab Meie Maa.

Harilaiu loodusvaht August Järvelaine rääkis, et kui seitse aastat tagasi tuli randa tuhat tihu korralikku palki, siis vahepealsetel aastatel pole mere äärest midagi saadud.

Esimesi kolme meetri pikkusi kasepuupalke märkas Järvelaine mere ääres juba eelmisel neljapäeval, reedel ja laupäeval ajas aga merelaine randa kohati puiduhunnikud kokku. Kellel traktor kohe võtta oli, see küsis Vilsandi rahvuspargi direktorilt luba Harilaiule masinaga sõita.

Üks masinamees, kes oma nime avaldada ei soovinud, oli oma Belarus-traktori haakesse muretsenud kogunisti hüdraulilise haaratsi, millega sai kiiresti ja jõudsalt puid kokku vedada.

Mereand ehk aakrik kuulub leidjale ja rannarahvas on seda ikka korjanud põhimõttel, et kes ees, see mees. «Tegelikult on see puit reostus, mis tuleb nagunii ära koristada, parem siis, kui keegi saab endale küttepuid, ja me pole takistanud selle äravedamist,» rääkis Järvelaine.

Mullu detsembris kandis meri Läänemaal Dirhami?Rooslepa vahelisele luiterannikule sadu tihumeetreid teadmata päritolu paberipuitu, mille sealtkandi rahvas koju vedas. Tõenäoliselt oli tegemist mõnelt laevalt lahti pääsenud palkidega.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing