Insider'id saidki kõige rohkem laevade lammutamistoetust

23. jaanuar 2006, 13:44

Hoolimata Euroopa Komisjoni sekkumisest sai laevade utiliseerimistoetuste jagamine ootuspärase lõpu - kõige enam toetust said siseinfot vallanud ärimehed.

Täna avalikustatud info kohaselt maksab Põllumajanduse Registrite- ja informatsiooniamet (PRIA) ASile Dagomar 8,3 miljonit krooni toetust kalalaeva Pedassaare õppelaevaks muutmise eest ja 7 miljonit krooni toetust OÜle Kaabeltau laeva Solveig õppelaevaks muutmise eest.

Dagomar kuulub Tiit ja Toomas Kõuhknale, kelle firmad on ennegi saanud PRIAlt toetust ja hiljem osutunud pankrotis olevaks. Suur maksuvõlglane on ka Dagomar, kuid kuna tema põhivõlg on ajatatud, on talle võimalik toetust maksta.

OÜ Kaabeltau omanik on Mihkel Undrest, kes on ühtlasi ka Kalurite Liidu aseesimees ning kandideerinud valimistel Rahvaliidu nimekirjas.

Põllumajandusminister muutis laevade utiliseerimiseks mõeldud eurotoetuse jagamise korda oma määrusega nii, et kokku 60 miljoni krooni jagamisel eelistati laevaomanikke, kel õnnestus oma laeva sihtotstarvet muuta kalalaevast õppelaevaks. Esmajärjekorras õnnestus sellised kokkulepped sõlmida kalurite liidu juhtkonnaga või Rahvaliiduga seotud ärimeestel, sest nemad kuulsid sellisest määruse muudatusest kõige varem, enamik kalureid kuulis aga sellest võimalusest alles tagantjärele.

Põllumajandusminister Ester Tuiksoo käis laevade utiliseerimistoetuste jagamise asjus arupärimistele vastamas ka riigikogus, kuid ühelegi küsimusele sisuliselt ei vastanud. Sama toetuse saamisega seoses kalalaevade 'muutmise' õppelaevadeks ning selle seaduspärasuse lubas üle vaadata ka Euroopa Komisjon.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing