PM: Tallinna linnavalitsuse uue hoone ehitamine sai parteide toetuse

27. jaanuar 2006, 08:36

Enamik linnavolikogu fraktsioone toetab plaani ehitada linnavalitsusele uus hoone, mis koondaks ühte kohta linnavalitsuse ametid, linnakantselei ja volikogu.

Tallinna linnavalitsuse hoonete haldamise eest vastutava linnakantselei juba aastaid tagasi välja käidud ning pidevalt poliitikutele meelde tuletatud idee tõstsid detsembris taas päevakorda Keskerakonda kuuluvad linnapea Jüri Ratas ja linnavolikogu esimees Toomas Vitsut, kuid seadsid selle elluviimise tingimuseks teiste parteide toetuse, kirjutab Postimees.

Plaanile on jah-sõna andnud Reformierakonna, Isamaaliidu ja Res Publica fraktsioon. Ainsana pole oma seisukohta öelnud Sotsiaaldemokraatliku Erakonna fraktsioon.

Isamaaliidu fraktsiooni esimees Toomas Tõniste ütles eile Postimehele, et nemad pooldavad uue hoone rajamist, sest see aitab linna juhtimist efektiivsemaks muuta.

Tõniste sõnul eelistab aga Isamaaliit praeguseid linnavalitsuse maju Vabaduse väljakul ja linnavolikogu hoonet Vana-Viru tänaval mitte maha müüa, vaid anda need pikaks ajaks rendile.

Uue maja rajamine läheks esialgsete hinnangute kohaselt maksma 400-500 miljonit krooni ning linn eelistab selle rajamist kesklinna lähedusse mere äärde. Võimalike asukohtadena on läbi käinud maatükid kesklinna sadama ja Kadrioru vahel, linnahalli naabruses või Admiraliteedi basseini ääres.

Samas pole sealsed maatükid linna enda käes, vaid nende omandamiseks ja esindushoone rajamiseks tuleb linnal asuda läbirääkimistesse riigile kuuluva ASiga Tallinna Sadam.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing