Riigikogu arutab Euroopa Liidu tuleviku

10. veebruar 2006, 17:02

Euroopa Liidu asjade komisjon otsustas täna algatada riigikogu täiskogus olulise tähtsusega riikliku küsimusena arutelu Euroopa Liidu tuleviku üle, vahendab.

Vastava ettepaneku tegi Euroopa Liidu asjade komisjonile (ELAK) riigikogu väliskomisjon, vahendab EPLO. Ettepaneku kohaselt võiks arutelu toimuda 6. aprillil.

Euroopa tuleviku arutelu pooldasid kõik riigikogu fraktsioonid. ELAKi tänasel koosolekul viibinud fraktsioonide esindajad rõhutasid vajadust mitte keskenduda üksnes Euroopa põhiseaduse lepingule, vaid käsitleda ka teisi aktuaalseid Euroopa Liiduga seotud teemasid. Eelkõige oleksid need küsimused sellest, kas Euroopa Liit jätkab eeskätt majandusliiduna või suundub tugevama ühenduse poole, või kui kaugele võib või peaks Euroopa Liit laienema. Eesti jaoks on aktuaalne ka ühinemine eurotsooniga 2007. aastal, samuti Euroopa Liidu senine põllumajandus- ja maaelu toetuste süsteem, mis arvestab eelkõige vanade liikmesriikide huve. Samas hoiab see süsteem kinni vahendeid, mida võiks kasutada Lissaboni strateegia edendamiseks ja Euroopa Liidu konkurentsivõime tõstmiseks.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing