Eile pidi selguma hõbeda saatus

Romet Kreek 28. veebruar 2006, 00:00

Briti pank Barclays soovib registreerida USAs fondi, mis investeerib füüsilisse hõbedasse ja mille osakuga on börsil sama lihtne kaubelda kui aktsiatega. Pretsedent kullaaktsia näol on olemas.

Eile oleks pidanud USA väärtpaberijärelevalve SEC teatama oma seisukoha.

Paljud inimesed avaldasid avaliku kuulamise perioodil arvamust, et las turg määrab hõbeda hinna. Sellega pole nõus hõbeda kasutajad, kuna fond ostaks ära väga suure osa kaevandatavast hõbedast ja hõbeda kasutajad peaksid minema hõbeda hankimisel senisest tihedamasse võitlusesse spekulantide ja investoritega. Ka hõbedakaevandused olid oma arvamustes kahevahel - ühelt poolt meeldiks neile hõbedaturu avalikumaks muutmine, samas aga kardavad nad oma ettevõtete aktsiate pärast. Kui investorid saaksid kerge vaevaga osta hõbedat, võiks see vähendada hõbedakompaniide aktsiate atraktiivsust investorite seas.

SECil on põhimõtteliselt kolm valikut. Üheks võimaluseks on anda luba hõbedafondi loomiseks. SEC võib ka nõuda täiendavat aega ja dokumente, langetamaks otsust kunagi hiljem. Ning sama hästi võib SEC keelduda hõbedafondi loomiseks loa andmisest.

Hõbeda hind langes eile kella 17.15ks 1,3 protsenti, 9,645 dollarile untsist. Hõbeda tipphinnaks on 1980ndal aastal saavutatud 48,70 dollarit untsist.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    24. November 2011, 15:48
    Otsi:

    Ava täpsem otsing