PM: Endel Siff pakub Lasnamäe karjääri eest 150 miljonit krooni

03. mai 2006, 07:52

Endel Sifi firma Primos OÜ pakub Tallinnale Lasnamäe paekarjääri hoonestusõiguse eest 55 miljonit krooni rohkem kui Merko Ehitus.

Kui Merko on linnajuhtidele teada andnud, et on valmis viie aastaga investeerima karjääri puhkealaks muutmisse 95 miljonit krooni, siis Eesti üheks rikkamaks inimeseks peetava transiidiärimehe Sifi firma on valmis ala korrastama 100 miljoni krooni eest. Lisaks maksaks firma linnale hoonestusõiguse eest 50 miljonit krooni, kirjutab Postimees.

'Meie kinnisvara asjatundjate sõnul on abilinnapea Taavi Aasa väljaöeldud 100 miljonit krooni kõnealuse ala korrastamiseks tõepoolest piisav,' seisab Sifi kirjas linnavalitsusele. Samuti nõustus ta, et karjääri arendamisel tuleb keskenduda nii pargi kui ka korterelamute rajamisele.

Samas märkis Siff kirjas, et peab õigeks enne karjääri saatuse lõplikku otsustamist ideekonkursi läbiviimist ning seejärel tuleks kas võõrandada ala hoonestusõigus või müüa piirkond avalikul enampakkumisel.

'Palume võtta käesolev pöördumine Tallinna linnavalitsuse ametlikku menetlusse OÜ Primos pakkumisena Lasnamäe endise paekarjääri maa-ala väljaarendamiseks samas korras ja võrdsetel alustel ehitusettevõtja Merko varem esitatud pakkumisega,' kirjutas ta veel.

Abilinnapea Taavi Aas ütles eile, et on Primose kirjaga kursis, kuid linnavalitsus pole esialgu võtnud seisukohta, kas jätkata ettevalmistusi ala otsuskorras andmiseks Merkole või mitte. 'Täiesti uue olukorra on Primose pakkumine loonud küll, nüüd tuleb hakata seda kaaluma,' sõnas ta.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing