Eesti kaitseväelased pidasid Iraagis kinni terrorismis kahtlustatavad

Gert D. Hankewitz 14. juuli 2006, 11:03

Eesti kergjalaväerühm Iraagis ESTPLA-13 pidas eile varahommikul kinni seitse terrorismis kahtlustatavat isikut ja konfiskeeris relvi.

ESTPLA-13 kaitseväelased konfiskeerisid Sab-al-Boori linna lähistel läbi viidud operatsiooni käigus kahtlustatavatelt kokku 9 automaati ja neli kuulipildujat, lisaks laskemoona ja käsigranaate.

Operatsiooni eesmärgiks oli ennetada koalitsioonivastaste jõudude rünnakuid Sab-al-Boori linna ja koalitsioonijõudude vastu. Eesti üksust toetasid operatsiooni läbiviimisel USA helikopterid.

“Operatsioon oli edukas tänu täpsele planeerimise ja olemasoleva info oskuslikule kasutamisele. ESTPLA-13 on viimase operatsiooni läbi viimisel näidanud end professionaalse üksusena hoolimata sellest, et on Iraagis viibinud vaid veidi üle kuu aja,” ütles Eesti kontingendi vanem Iraagis major Aron Kalmus.

Leitnant Meelis Jõemaa juhitav 34-liikmeline kergjalaväerühm ESTPLA-13 on ette valmistatud läbi viima jalgsi- ja motoriseeritud patrulle, läbiotsimisi, konvoide saatmist ja objektide valvet.

ESTPLA-13 teenib Bagdadi lähistel Ameerika Ühendriikide maaväe 4. jalaväediviisi 1.brigaadi võitlusgrupi pataljoni 7-10 CAV (4th Infantry Division 1st Brigade Combat Team 7-10 Cavalry Regiment, 4ID 1BCT 7-10CAV) koosseisus.

Eesti on andnud oma missiooniüksuse operatiivjuhtimise üle Ameerika Ühendriikide relvajõudude Keskregiooni väejuhatusele CENTCOM. Riigikogu pikendas detsembris Eesti kaitseväelaste missiooni Iraagis kuni 2006. aasta lõpuni.

Eesti kaitsevägi osaleb operatsioonil alates 2003. aasta juunist.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing