Müügimees tõestab ära vajaduse osta 20 000kroonine tolmuimeja

Gert D. Hankewitz 25. august 2006, 00:00

Firma Lux Eesti esindaja Andrus Aro helistab ja teatab, et on värava taga. Külalist hoovi sisse päästma minemas märkan uuema, kumera kerega kurvasilmset Mercedest, mille tagaistmel on kahe inimese kohta võttev must kott. Just selles hoiab Aro paljudele hirmkallina tunduvat tolmuimejat, mida paar päeva varem mehele tööd andval firmal endale näitama palusin tulla.

Viigipükse ja lipsu kandva Aro ning fotograafiga võtame istet diivanil, mis - nagu hiljem selgub - on väga tolmune.

Sümpaatse mulje jättev müüja alustab küsitlemist: millised on minu koristamisharjumused, kui tihti ma koristan ja kas ma koristan ajaviiteks või et puhas oleks. Vastan ausalt - et puhas oleks.

Järgnevad põhjalik ülevaade firmast, näited, kuidas kliendid on tootesse suhtunud, ning kerged naljad viimaste kulul, et jätta endast "oma mehe" mulje. "Ühel mehel oli koer, keda tema toakoeraks kutsus. Oli selline peletis, jättis igale poole karvu," räägib ta elavalt, koera suuruse näitamiseks käsi appi võttes. "Kellelegi ei meeldi, kui proovitakse asja pähe määrida," lisab Aro tarkusetera.

Alustame tootetutvustusega, mis tundub pigem mustkunstitriki kui tutvustusena. Aro laseb kiigata tolmukoti sisse, veendumaks, et ta pole sinna miskit pannud. "Ikka on parem, kui klient saab ise katsuda, mis ta osta tahab," seletab mees, paludes mul oma vana tolmuimejaga osa põrandast puhtaks imeda. Tekib mõte, et milleks mulle proovipuhastus, kui ma ise pean suurema mustuse kokku korjama. Suur on aga mu hämmastus, kui Aro 19 500 krooni maksev masin pärast minu tööd veel kahe peotäie suuruse hunniku tolmu üles korjab. Aro lohutab mind: "Sina ei puhasta halvasti, vaid masin imeb pahasti."

Järgnevalt näitab ta erinevaid töörežiime ja viie otsiku võimeid, millega käib kaasas ülistuslaul tolmuimejale. Pärast iga otsikuga töö lõpetamist puistab Aro kogutud tolmu äsja puhastatud pinnale, et näidata, kui väga ma masinat vajan. "Mõnikord jätan tolmuhunnikud, naise loal, õhtuni seisma, et mees ka näeks, mis olukord majas on," avaldab Aro nipi.

"Paljud inimesed ei saa aru, et me tahame neid aidata," ütleb Aro, jättes mainimata, et tegemist on siiski kasumit teeniva ettevõttega.

Just selliste trikkidega müüs mees oma sõnul eelmisel kuul 24 masinat, olles nii firma parim müüja - ikkagi pea 500 000kroonine tulu. Kokku müüdi eelmisel kuul aga 200 masinat ehk ligi nelja miljoni krooni eest.

4000 Eesti kliendiga reisibüroo Holiday Club, mille pakettide hinnad jäävad 100 000 krooni kanti, esitab oma müügimeestele raskeid nõudmisi. Näiteks peab müüja oskama peegelpildis kirjutada, et ta saaks enda vastas istuvale kliendele esitada pakkumist temale loetavalt.

Reisibüroo müügimees teeb sulle pakkumise, mis on just täna sulle soodushinnaga. Kui sul aga raha pole, pakutakse lepingut liisingufirmaga.

Kui siiski otsustad pakkumisest ära öelda, loosib müügimees sulle välja auhinna, milleks on tavaliselt majutus mõni hetk tagasi 100 000 krooni eest pakutud kohta. Tasuta see siiski pole, sest lennukipiletid ja kuni 300 eurot majutuse hoolduse eest tuleb võitjal endal maksta.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    24. November 2011, 16:13
    Otsi:

    Ava täpsem otsing