Mart Laar tutvustab Eesti majandust Guatemalas ja Costa Ricas

Kadri Jakobson 18. september 2006, 00:00

Riigikogu Isamaaliidu fraktsioonist öeldi, et Laari välislähetuseks andis loa Riigikogu juhatus. Lähetus kestab 12.-20. septembrini.

"Mina leian, et mida laiemalt Eestit teatakse, seda parem," kirjutas Laar Äripäevale elektronkirjas. "Kutsujaks on Guatemalast sealne suurim sõltumatu ülikool ja Costa Ricast presidendi kantselei. Costa Rica on huvitatud Eesti proportsionaalse tulumaksu kogemusest, siin käib parajasti debatt selle sisseviimiseks," selgitas Laar.

"Pean tunnistama, et mõlemal maal tuntakse Eesti vastu suurt huvi, Guatemalas on isegi kavas eraldi kursus Balti riikide majandusreformidest. Olen veendunud, et Eesti kogemuse propageerimine ja vahendamine on minu kui ekspeaministri kohus," lisas ta.

Laar kinnitas, et loengute eest tasu talle ei maksta. Küll on reis Riigikogust vormistatud välislähetusena ning Laarile makstakse päevaraha.

"Meie raamatupidamise andmetel maksis Riigikogu kantselei Mart Laarile lähetuse puhul tööga seotud kuludena ainult päevaraha ja mingeid muid selle kulusid Riigikogu kantselei maksnud ei ole," teatas Riigikogu pressitalitus. Laarile makstakse üheksa päeva eest kokku 4500 krooni. Et lähetus kestab, on summa esialgne.

Laar on Riigikogu majanduskomisjoni liige ja julgeolekuasutuste järelevalve erikomisjoni aseesimees. Lähetuse ja loengute ajal jookseb edasi ka Riigikogu liikme palk, mis Laaril on 39 105 krooni.

"Jah, pidasin oma kohuseks oma sedavõrd pikk välislähetus komandeeringuna vormistada. Muidu puuduksin Riigikogu tööst põhjuseta. See ei toimu mitte Riigikogu või komisjonide esinduskulude, vaid isiklike esinduskulude arvel," põhjendas Laar.

Laar on maailmas nõutud mees, ta on ka Gruusia presidendi Mihhail Saakašvili nõunik ja Swedbanki nõukogu liige.

Samas oli juunikuu seisuga Laar jõudnud 34 majanduskomisjoni istungist vaid üheksale. Mitu korda on kohale tulnud tema asendusliige, kuid enamasti on Laar märgitud lihtsalt puudujaks. Lisaks puudus Laar enne suvepuhkusele minekut kolmandikust suure saali istungitest. 65 istungist osales Laar 43-l.

Laar on olnud 11 välislähetuses, 14 korda puudunud muul põhjusel. Muude põhjuste alla kuulub näiteks Põhjamaade Investeerimispanga seminar Vilniuses 10. ja 11. mail ning 15.-21. maini kestnud välislähetus Horvaatias-Sloveenias ja USAs, kus Laar käis kätte saamas Milton Friedmani auhinda majanduse edendamise eest. Auhind oli pool miljonit dollarit. Selle rahaga taheti tunnustada Laari kui endise peaministri teeneid vabaturu filosoofia kaudu Eesti jaluleaitamisel.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    06. December 2011, 19:34
    Otsi:

    Ava täpsem otsing