Rootsi valitsus müüb osalused SASis ja Nordeas

Mariliis Pinn 19. september 2006, 08:27

Rootsi uus valitsus plaanib oluliselt
vähendada riigi rolli majanduses ja müüb maha riigi osaluse mõnes tuntud
suureettevõttes nagu SAS ja Nordea.

Paremerakondade allianss edestas pühapäevastel valimisel sotsiaaldemokraate, kes olid 12 aastat võimul, 48,1% häältega sotsiaaldemokraatide 46,2% vastu, kirjutab Financial Times.

Mikael Ericson Handelsbanken Capital Markets juht ütles, et valimised saatsid olulise sõnumi "Rootsi peab avanema, et osaleda Euroopa ja globaalses konkurentsis."

Tõenäoliselt alustab uus valitsus erastamist ja regulatsioonide leevendamist järgmise kolme kuni viie aasta jooksul. Esimesena müüakse riigi osalus Nordeas, TeliaSoneras, OMXis ja SASis.

Fredrik Reinfeldt, uus peaminister, ei ole avalikustanud, millal müük toimub, kuid ta ütles, et müüakse ainult parima hinnaga. Hetkel on nimetatud ettevõtete turuväärtus kokku 16.3 miljardit eurot (255 miljardit krooni).

Carl Bildt, endine peaminister ja Moderaadide juht ütles, et Rootsi valitsus peab dereguleerima teenindussektori nagu nad tegid seda 1990 aastatel panganduses, telekommunikatsioonis ja autotööstuses, millel tagajärjel loodi võimsad ettevõtted nagu Ericsson ja Volvo.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
19. September 2006, 08:27
Otsi:

Ava täpsem otsing