Enn Heinsoo • 8. november 2006 kell 22:00

Skype'i töölaua lahendus jätab soovida

Skype'i tugikomplekt EasyCall Desktop on võimalusterohke abivahend suhtlustarkvara tõsisele kasutajale, kuid jätab kahjuks soovida.

Skype'i populaarsuse tõttu jõuab turule üha enam selle suhtlustarkvara siniste tunnuspilvekestega kaunistatud karpe, kus sees mikrofonid, peakomplektid või veebikaamerad. Paljude seadmete puhul tekib aga küsimus, miks need siniste pilvekestega tooted siis tavalistest paremad on?

Logitechi Skype'i jaoks loodud EasyCall Desktop õigustab end osaliselt hea helikvaliteediga peakomplekti, konverentskõne seadme ning vajalikke lühinuppe täis klaviatuuriga. Otseselt ei seostu küll Skype'iga see, et kaasas on hiir, kuid ilma selleta poleks komplekt täielik.

Kahjuks on klaviatuur ja hiir küll juhtmeta, kuid peakomplekt ankurdab kasutaja ikkagi arvuti külge. Komplekti kõiki osi kasutades jääb mulje poolikuks. Täit vabadust on võimalik saavutada vaid mõne seadme lisamisel. Näiteks kasutasin üle sinihamba töötavat väikest peakomplekti, kuid seega kadus juba osa EasyCalli komplekti mõttest.

Arvutiga ühendamiseks tuleb selle komplekti puhul õnneks raalini viia vaid üks juhe, mis ühendub USB-liidesesse. See juhe läheb kõnejaama, mida saab kasutada väga edukalt Skype'i konverentskõneks.

Kõnejaam on väike must kõlari ja mikrofoni komplekt, millel on käputäis nuppe helistamiseks ja helivaljuse muutmiseks ning kuhu saab peakomplekti ühendada.

Kuigi kõrvadele on karbi kõla hea, madalaid sagedusi sellelt oodata ei maksa: tegemist ei ole siiski basskõlariga. Ka komplekti kuuluvate kõrvaklappide helikvaliteet on koos Skype'iga rahuldav. Vesteldes sõbraga, kuulsin ta toast tulevaid tausthelinaid, mida tavatelefoniga ei tasu lootagi.

Juhtmeta klaviatuuril, mille kujundus ja kasutusmugavus on eeskujulikud, on palju lisanuppe, mis on Skype'i piltidega ja mõeldud näiteks kõne alustamiseks või lõpetamiseks, kontaktide seas liikumiseks ning muuks suhtlustarkvaraga seonduvaks.

Siiski mitte ainult Skype'i kasutajale ei ole klaviatuuri luues mõeldud. Kui paremas servas on Skype'i nupud, siis vasemas on meediamängija juhtnupud. Samuti on võimalik kiirvalikutega käivitada Microsoft Office'i programme ning muuta näiteks ka heli valjusust.

Nende võimalustega on mõeldud tavakasutaja peale, kuid õnneks on võimalik klaviatuuri kuigipalju ka oma käe järgi seada. Kaasas olev tüüpiline tarkvara võimaldab määrata nuppudele erinevaid käske.

Hetkel kuum