Raskeveokid võivad tipptunnil teelt kaduda

Annika Matson 13. november 2006, 00:00

Maanteeamet plaanib keelata Jüri liiklussõlmest Kärevere ristmikuni üle 12 meetri pikkuste sõidukite ja autorongide, välja arvatud bussid, liikluse reede ja pühapäeva pärastlõunati ja esmaspäeva hommikuti, põhjendades seda liiklusohutuse suurendamisega.

Selle piirangu vastu on nii ettevõtete organisatsioonid kui ka transpordiettevõtted, ütles Rahvusvaheliste Autovedajate Assotsiatsiooni president ning transpordifrma ASi Lajos omanik Einar Vallbaum.

"Oleme selle vastu. Need avariid, mis on toimunud, pole veoautode süü. Kuna me oleme ikkagi transiidimaa, ei saa sellist piirangut peale panna," kommenteeris Vallbaum.

Logistikafirma Smarten juhatuse liige Mait Miller nentis, et piirang suurendab ettevõtte kulusid. "Kui muutuse tulemusena pikenevad jaotusmarsruudid või pikeneb tööaeg, siis kahtlemata avaldub see transpordikulude kasvus."

Eesti Posti logistikajuht Harri Viik ütles aripaev.ee-le, et kui Tallinna-Tartu maanteel veoautode liiklemist piiratakse, põhjustab see saadetiste hilinemist. "Eesti Posti autod liiguvad kindla ajagraafiku alusel, sest post peab jõudma kandesse ettenähtud ajal, seetõttu paneks selline otsus löögi alla posti õigeaegse liikumise Kesk- ja Lõuna-Eestisse," ütles Viik.

Ka Schenkeri juhatuse liige Meelis Arumeel on selle kava vastu. "Olen totaalselt selliste piirangute vastu, see on poliitiliste emotsioonide ajel tehtud otsus," ütles ta. "See tõstab kõvasti meie kulusid."

Neljapäeval toimuval ümarlaual võidakse maanteeameti liikluskorralduse osakonna juhi Aare Painu sõnul raskeveokite sõidukeelu aega lühendada.

Paini sõnul on liiklus läinud maanteel nii tihedaks, et veoatutode taha tekivad pikad autokolonnid, millest möödumine on ohtlik. Just liiklusohutuse suurendamine ongi piirangu mõte.

"Kas ettevõtjad on nii kõvasti vastu?" küsis Pain reede õhtul ja vajus mõttesse. "Ootame ümarlaua ära, võib-olla saab keeluaega lühendada."

Kava järgi on keeluaeg reedeti ja pühapäeviti kella 13-21 ning esmaspäeviti kella 5-9.

Transpordiettevõtete ja maanteeameti juhtide ümarlaud koguneb sel neljapäeval.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
06. December 2011, 19:34

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris Hetkel eetris

Äripäeva raadio viimased saated

Kõiki viimased raadio saated
Otsi:

Ava täpsem otsing