Pansionaadikorterite ostjad tahavad ehituse jätkumist

Kadi Heinsalu 14. november 2006, 00:00

Broneerijate nõudmised on esialgu jäänud advokaatide kirjavahetuse tasandile, kohtuasja pole Äripäeva andmetel veel alustatud.

Ehkki ametlikult ei tohtinud Hiiu parki elumaja rajada, ehitas YIT Ehitus sinna 69 korterit sanatooriumi numbritubade nime all, hinnaga 20 000-23 000 krooni ruutmeeter. Broneerimistasu oli eelmisel aastal 5% ostusummast, praegu maksab sealkandis uus korter pea kaks korda rohkem.

8. septembril tühistas Tallinna halduskohus kodanike Otsmanni ja Seeri kaebuse peale nn sanatoorium-elumaja ehitusloa. Ehitus seiskus.

Osa pettunud ostjatest hakkas suvel Aivar Pilve advokaadibüroo abil nõudma korterite väljaehitamist ega olnud nõus broneerimistasu tagasisaamisega ja YITi pakutud 5protsendise kahjude korvamise lisatasuga.

Kahe poole advokaatide kirjavahetusest selgub, et ostjate hinnangul ei olnud halduskohtu määrus piisav alus, et nendega leping lõpetada. Ostjate esindaja vandeadvokaat Aivar Pilve hinnangul võib lepingupool taganeda vaid juhul, kui teine pool on lepingust tulenevat kohustust oluliselt rikkunud, seda aga ei ole juhtunud.

Teiseks rääkis üks korteriostja, et YIT suhtles tema kui ostjaga edasi juunini, ehkki juba möödunud aasta novembris tulid esimesed signaalid, et ehitusluba on kahtlane.

"Võlaõigusliku leppe ja järgmise sissemakse pidime tegema 25. novembriks 2005, see tähtaeg möödus. YIT hakkas venitama, igasuguseid ettekäändeid tooma, kuid ei öelnud enne suve kordagi, et majja ei saagi," rääkis ta.

YIT esindaja, vandeadvokaat Silja Holsmer teatas augustis, et broneerimiskokkulepped on lõppenud ja arendajal pole kohustust neid kokkuleppeid täita.

Ühe ostja sõnul ei saa nad loota, et YIT müüks neile mõnes teises kortermajas aastavanuse hinnaga korteri või maksaks kinni hinnavahe. Küll aga lubas YIT Ehitus neile eelisjärjekorras korteri mõnes oma uues majas, mis pidi selguma septembri lõpus.

YIT Ehituse tegevjuht Priit Sauk oli kidakeelne. Tema sõnul on see ammune lugu, kus uusi arenguid pole. Broneerijatele ei ole tema sõnul lubatud eelisjärjekorras kortereid, sest see pole võimalik.

Novembri alguses teatas linnavalitsus, et kaalub ise maja ostu, et majutada sinna hooldust vajavaid inimesi.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
06. December 2011, 19:34
Otsi:

Ava täpsem otsing