Kruuda võtab tüki ajakirjandusest

Annika Matson 30. november 2006, 00:00

Inreko Pressi suurim omanik on Donatas Narmont, talle kuulub kaks kolmandikku firmast. Indrek Schwedel on kolmandikuline osalus ettevõttes.

Narmont ütles, et otsustas firma müüa, sest sai Kalevilt hea pakkumise. Kui suur see hea hind oli, polnud Narmont siiski nõus avalikustama.

"Ma ei ole veel jõudnud mõelda, mida ma rahaga teen," ütles Narmont. "Jätkan ettevõtte juhi kohal, leping kehtib veel kaks aastat."

Oliver Kruuda keeldus kommenteerimast põhjusi, miks ta ostis lühikese aja jooksul juba teise ajakirjandusega tegeleva ettevõtte.

Inreko Pressi eelmise aasta käive oli 6,9 miljonit krooni ja kasum 17 000 krooni. Firma omakapital oli eelmisel aasta lõpu seisuga umbes 400 000 krooniga miinuses. Tõsi, aasta varem teenis firma 1,1 miljoni krooni suuruse kasumi.

Samas kirjutab audiitor 2005. aasta kohta, et ettevõtte jätkamine on negatiivse omakapitali tõttu kahtluse all.

Müügilepingu järgi läheb 100 protsendi aktsiate omandiõigus Kalevile üle ühe nädala jooksul lepingu sõlmimisest.

Üleeile tasus Kalev ka ASi PR Põhjarannik 19,4% aktsiate eest, mille ostuõiguse võitis Kalev eelmisel nädalal toimunud enampakkumisel. Aktsiaselts annab välja maakonnalehte Põhjarannik.

Eile teatas Kalev börsile, et ettevõttel on maineka firma ja suure reklaamiandjana meediaturul toimuvaga otsene suhe ja kuigi tegemist ei ole suurte investeeringutega, soovib AS Kalev ajakirjandusturule orienteeritud investeerimisportfelli laiendada. "Sotsiaalselt aktiivse ettevõttena tajub Kalev kaasvastutust avaliku arvamuse kujundamisel ja kuigi ettevõte ei kavatse sekkuda omandatavate väljaannete sisusse, soovime erinevatel juhtudel pakkuda väljaannetele täiendavat lisaväärtust," seisab ettevõtte börsiteates.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
24. November 2011, 16:27

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris Hetkel eetris

Äripäeva raadio viimased saated

Kõiki viimased raadio saated
Otsi:

Ava täpsem otsing