Head raamatud tervisest

Tiina Kolk 01. detsember 2006, 00:00

Paljud käivad massaažis oma kehalisi ja vaimseid pingeid maandamas ning lõõgastust ja naudingut otsimas. Raamatus antaksegi näpunäiteid neile, kel on huvi massaažiga tegelda.

Abistavate piltide ja joonistega tutvustatakse holistlikku massaaži, Hiina massaaži, shiatsut, reikit, intuitiivset massaaži, aroomteraapiat, refleksoloogiat ja peamassaaži. Samuti hoiatatakse, millised on ohud ja vastunäidustused, millal massaaži ei ole soovitatav teha.

Idamaades on massaaži hinnatud ja kasutatud juba iidsetest aegadest. Hiina massaaž koos nõel- ja taimeraviga on osa traditsioonilisest Hiina meditsiinist, mis on kasutusel olnud juba üle kahe tuhande aasta. See teraapia järgib Hiina meditsiini põhireeglit: "Haiguse ravimiseks pead ravima selle juurt".

Raamatus kirjeldatakse massaažiliikide teoreetilisi aluseid ja peamisi võtteid ning tehnikaid, õpetatakse ka enesemassaaži tegema.

Algajal "massööril" on neist juhistest kindlasti kasu.

Kaisutamisest - tõsiselt ja naljatamisi Kaisutamine on mõnus, peletab üksilduse, aitab kartusest üle saada, avab tunnete uksed, tõstab enesehinnangut jne. Seda loetelu võiks jätkata.

"Kaisutamine on instinkt, loomusunniline kiindumuse, poolehoiu, rõõmu ja helluse väljendamise viis. Kaisutamine on ka teadus, lihtne kasvatus- ja tervendamismeetod, mis annab tähelepanuväärseid ja mõõdetavaid tulemusi," mõtiskleb autor teose sissejuhatuses.

Oma raamatus käsitlebki ta kaisutuse liike tõemeelse ja kelmika laadi sütitavas kooskõlas ehk siis teoorias ja parktikas - vaadeldes kaisutusteliike ja kaisutamiseks sobivaid kohti, aegu, põhjusi. Raamatus vahendatud kogemused on inspireerivad - kohe tahaks armsaid inimesi kallistada.

Loodusravi on igaühele kättesaadav Heino Sõrm on aastakümneid tegelnud taimede raviomaduste uurimisega ja nüüd on ta omi teadmisi ning kogemusi talletanud raamatusse.

"Tervis loodusest" tutvustab Eestis tunnustatud ravimtaimi (raudrohtu, naistepuna, kortslehte jms) aga ka "ravivaid" aiasaadusi (kartulit, tomatit, kapsast, küüslauku jms), marju (karusmarju, jõhvikaid, pohli, kibuvitsu jms) ja maitsetaimi (punet, piparmünti, köömneid) ning õpetab, kuidas neid tarvitada - kas valmistada teed, tinktuuri, salvi, õli.

Samas rõhutab autor: enne tohterdama asumist tuleb lasta arstil diagnoos määrata, et kindlalt teada, mida just ravima peaks.

Lisaks manitseb kirjutaja, et samaaegselt paljude apteegiravimitega ei tohi mõningaid ravimtaimi sugugi kasutada.

Saun parandab tervist ja tuju, hüva leili! Sauna tervistavat mõju hinnati iidsetel aegadel. Näiteks Vana-Rooma imperaatorid ehitasid suurepäraseid saunu - terme, kus roomlased veetsid terve päeva.

Eestimaa vanim saunatüüp on korstnata suitsusaun, mis ehitati eluhoonetest kaugemale, võimaluse korral veekogu lähedale. Vanal ajal käidi saunas end peamiselt turgutamas ja ravitsemas.

Vihtlemine on üks saunamõnu osi. Lisaks levinud kase-, tamme- ja kadakavihtadele võib näiteks vihelda ka õunapuu, lepa, kuuse, sireli ja veel mitme teise puu vihaga. Väga kasulik on vihtlemine ravimtaimedest valmistatud vihtadega. Näiteks humal, saialill, nõges, raudrohi on rohuks paljude haiguste vastu.

"Tervistav saun" õpetab saunakombeid ning viise, kuidas looduslikult sauna ravitoimet ära kasutada.

Teejuht lihtsate joogaharjutuste juurde Hõivatud ja tegusatele inimestele mõeldud käsiraamat juhendab, kuidas igapäevaellu sobitada ajast aega aus peetud õpetusi oma tervise ja isikliku arengu edendamiseks.

Trükisest leiavad sobiva joogakava ka need, kellel pole päevas aega rohkem kui viis minutit, mida võib mugandada vastavalt oma vajadustele. Iga harjutuse kõik etapid on fotodega illustreeritud.

Joogaharjutused sobivad igas eas ja erineva võimekusega inimestele ning aitavad säilitada tervist ja elujõudu, kinnitab raamatu autor, kvalifitseeritud meditsiiniõde Stella Weller.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    25. November 2011, 09:43
    Otsi:

    Ava täpsem otsing