30. november 2006 kell 16:03

Üle saja Ämari vangla kinnipeetava alustas näljastreiki

Rohkem kui sada Ämari vangla kinnipeetavat alustasid näljastreiki, kuna nad pole rahul vangla plaaniga likvideerida vangide poolt ehitatud spordinurgad.

Vangla direktori Arvi Laide sõnul on kinnipeetavad rajanud eluosakondade juurde sportimiskohad, kuhu kõik kinnipeetavad ei pääse, vahendas ETV 24 Aktuaalset kaamerat.

56 vangi on spordinurkade likvideerimise asjus esitanud vangla juhtkonnale avalduse. "Me kirjutasime vangla direktorile kirja, paludes teda (spordinurk alles jätta). Samuti kirjutasime justiitsministeeriumile, et loobutaks sellest plaanist, milleks pole vist isegi käsku antud," rääkis kinnipeetav Urmas Sall telefoniintervjuus teleuudistele.

"Meid pole teavitatud, et spordinurk kinni pannakse. Hetkel oleme söögist keeldunud, 110 inimest nälgib," lisas Sall.

Laide väitel teavitas vangla kinnipeetavaid juba kevadel, et omavolilised spordinurgad likvideeritakse. Selle asemel ehitab vangla varjualuse, kuhu paigaldatakse samalaadne inventar mis on kasutamiseks kõigile vangidele.

"See on kinnipeetava enda tahe, kas ta sööb või ei. Antud söögi, vangidest ülejäänud toidu pakume turvakodudesse või kodututele," selgitas Laide.

Hetkel kuum