Noored eesti kunstnikud avavad internetigaleii

13. detsember 2006, 12:45

Homme avatakse Radisson SAS hotelli
konverentsikeskuses näitus, et tähistada noorte eesti kunstnike loomingut
hõlmava internetikunstigalerii Globeart loomist.

Globearti loomise idee algataja ja tegevjuhi Maryo Sljaiterise sõnul on internetipõhise galerii eesmärgiks pakkuda noortele kunstnikele väljundit oma tööde tutvustamiseks ja müümiseks. “Seni puudub Eestis ühtne ja kõikehõlmav noortele loovatele inimestele suunatud e-galerii. Globearti vahendusel saame tutvustada eesti kunsti ka mujal maailmas ning pakume huvilistele mitmekesist valikut kohalike noorte kunstnike loomingust,” kommenteeris Sljaiteris ainulaadse galerii loomist.

Globeart hõlmab enamjaolt moodsat eesti kunsti ning keskendub noorte andekate kunstnike loomingule. E-galeriis on esindatud erinevad kunstistiilid - valikus on maalikunsti, graafika, fotokunsti, skulptuuri, tarbekunsti ning digitaalkunsti tööd. Tulevikus on plaanis luua internetilehele ka noortele suunatud e-oksjoni võimalus.

Tallinna Radisson SAS hotellis eksponeeritakse Tallinna, Tartu, Viljandi, Rakvere, Pärnu ja Elva noorte kunstnike loomingut. Näitusel saab vaadata Paul Sontagi, Maret Kuura, Mirjam Mölderi, Peeter Ora, Marika Ozoli, Margus Rumpi ja Kirill Tugovi töid. Samuti on väljapanekul olulisel kohal Tartu Ülikooli maalikunstiosakonna õppejõu ja kunstniku Rauno Thomas Mossi looming, kelle tööd on saanud Tartu Kunstnikemajas väga sooja vastuvõtu osaliseks. Eelmisel aastal sai Moss Tartu noorkunstniku preemia.

Internetipõhine kunstigalerii Globeart on tänavuse Hansapanga Noortepanga projektikonkursi “Tähed Särama” I vooru laureaat.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
13. December 2006, 12:43
Otsi:

Ava täpsem otsing