Valitsus päästab hädas omavalitsused pankrotist

Annika Matson 14. detsember 2006, 10:55

Valitsus otsustas toetada finantsraskustes kohalike
omavalitsusi, teatas pressibüroo.

Tuginedes rahandusministeeriumi juures tegutseva kohalike omavalitsuste saneerimiskomisjoni analüüsile otsustas valitsus eraldada neljale finantsraskuses olevale kohalikule omavalitsusele saneerimiskavade toetuseks kokku 8,5 miljonit krooni.

Tootsi vallale eraldati miljon krooni. Saadud toetusega tasub Tootsi vald võlad maksuametile ja haridusvõlad. Tootsi valla probleemide põhjuseks on ülimonofunktsionaalsus ja eraldatus.

Püssi linnale eraldas valitsus 2,5 miljonit krooni. Saadud toetusega tasub Püssi linn seni tasumata haridusvõlad Lüganuse vallale, Kiviõli ja Kohtla-Järve linnale. Püssi rahaliste raskuste alguseks oli 90-ndatel Hüvitusfondi võlakirjade eest ostetud konteinerkatlamaja, mis aga kunagi tööle ei rakendunud.

Võnnu vallale eraldati neli miljonit krooni. Saadud toetuse ja võetava laenuga tasub Võnnu vald riigile võlasumma 10,3 miljonit krooni. Võnnu finantsraskuste põhjuseks on 90ndate algul võetud soojalaen.

Mustvee linn sai saneerimiskava toetuseks miljon krooni. Saadud toetusega tasub linn hankijatele võlgu olevad arved ning koos omavahenditega laenu rahandusministeeriumile. Ka Mustvee linn sattus raskustesse seoses 90-ndatel võetud soojalaenuga.

Valitsus otsustas 2005. aasta lisaeelarvega suunata 50 miljonit krooni finantsraskustes omavalitsuste toetamiseks. Sellest summast on seni kasutatud 23 miljonit krooni Orissaare, Sangaste, Võnnu, Tootsi ja Sonda valla ning Võhma, Püssi ja Mustvee linnade saneerimiskavade toetamiseks.

2007. aastaks on finantsraskustes omavalitsuste toetamiseks ette nähtud 20 miljonit krooni, sest mitmed raskustes omavalitsused (näiteks Kallaste linn) ei jõudnud kavasid esitada.

Toetuse andmise aluseks on volikogu poolt rahandusministeeriumile tehtud taotlus ja volikogu poolt kinnitatud saneerimiskava. Kava peab olema kooskõlastatud rahandusministeeriumi, majandus- ja kommunikatsiooniministeeriumi ning siseministeeriumiga.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
14. December 2006, 10:55
Otsi:

Ava täpsem otsing