Jõulud toovad eestlastele võlad kaela

19. detsember 2006, 09:22

Jõulueelsel ajal võtavad eestlased rohkem
kui muidu väikelaene ja ning kasutavad krediitkaarte. Eraldi
krediidivõimalustega on pankade kõrval inimesi jahtima asunud ka kauplused.

Niigi ohtlikult palju laenama hakanud eestlased tükivad end keskpanga hoiatustest hoolimata jõuluaja veetmiseks veelgi sügavamale võlgadesse uputama, kirjutas SLÕhtuleht.

Pankade kinnitusel väljastatakse mõnevõrra rohkem väikelaene ning krediitkaarte. Samuti annavad suurest nõudlusest krediiditurul märku võimsad reklaamikampaaniad. Uue sammuna pakuvad krediitkaarte nüüd peale pankade ka ostukeskused.

Krediitkaartide ja järelmaksude tippaeg on pankade kinnitusel detsembris igal aastal. «See on tippaeg ka kaupluste jaoks ja üsna loomulik on, et siis kasutatakse krediiti,» selgitab Hansapanga väikefinantseerimise osakonna juhataja Annely Herman.

«Pankade pakutavate väikekrediiditoodete valik on tänavu veelgi laiemaks läinud, igaüks saab kasutada just sellist toodet, mis tal kõige paremini oma kulusid juhtida aitaks,» räägib Herman ning lisab, et eriti suurt kasvu on detsembris näha just krediitkaartide vallas.

«Nende puhul on ka tänavu oodata aasta viimasel kuul ligi 40% suuremat aktiivsust kui tavakuudel – samuti oli see eelmisel aastal,» nendib Herman. Novembris väljastas Hansapank ligi 7000 uut krediitkaarti. Kokku on Hansapanga klientidel 235 721 krediitkaarti.

Möödunud aastal kulutasid eestlased jõulukuul jaekaubanduses kokku ligi neli miljardit krooni, mis juba siis oli üle poole miljardi krooni rohkem kui aasta varem. Tänavu võib oodata veelgi suuremat kasvu.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
19. December 2006, 10:30
Otsi:

Ava täpsem otsing