GoBus endaga konkureerimas

Villy Paimets 22. detsember 2006, 00:00

Hiiu maavalitsuse väljakuulutatud riigihankele, millega püüti leida bussifirmat, kes teenindaks järgmisel kolmel aastal kogu saare bussiliine, laekus kaks pakkumist: AS GoBus ja ASile GoBus kuuluv AS Automen.

Hiiu maavalitsuse arengu ja planeeringu osakonna juhataja Aare-Villu Kattel ütles eile, et ta teab küll, et mõlemad pakkujad on sama kontserni ettevõtted, kuid juriidiliselt on tegemist siiski erinevate isikutega. Ja ka hinnaerinevus on pakkumistes täiesti olemas.

"Aga edukat pakkujat pole me veel välja kuulutanud," ütles Kattel ning täpsustas: "Küsitav toetusesumma ületab meie võimalusi." Katteli sõnul on puudu umbes pool miljonit krooni ning just seda summat ta eile Tallinna võimukoridoridest välja kauplemas käiski.

Katteli sõnul sõidutab hiidlasi praegugi GoBus. "Enne vedas Tiit Liinid, aga nemad on ka nüüdseks GoBusiga ühinenud," täpsustas ta. Kahtlustusele, et sisuliselt paistavad juba iga bussifirma tagant GoBusi kõrvad, vastas Kattel naerdes: "No iga teise tagant küll, jah."

GoBusi juhatuse liige, peadirektor ja omanikeringi kuuluv Anti Selge ütles eile, et tõepoolest kandideerib Hiiumaal kaks sama kontserni ettevõtet, kuid "sisuliselt on Automen eraldiseisev ettevõte". Selge arvas, et võitjaks kuulutatakse GoBus, kes tegi soodsama pakkumise.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    24. November 2011, 16:30
    Otsi:

    Ava täpsem otsing