Juveeliröövleid võib oodata karm karistus

ÄP 28. veebruar 2007, 00:00

Eile otsustas kohus Itaaliale kohtupidamiseks üle anda kolm eestlast - Jüri Eisma, Timo Ormi ja Virgo Raudsepa.

Eestlasi kahtlustatakse kuritegelikku grupeeringusse kuulumise eest, relvastatud juveelipoodide röövides ja ebaseaduslike relvade omamises.

Eisma ütles, et ta on täiesti süütu. "Ma olin sel ajal Itaalias haiglas - mul oli mandlioperatsioonijärgne tüsistus. Mul on selle kohta kõik dokumendid. Mul on sajaprotsendiline alibi," väitis Eisma. Ta lisas, et isegi haiglaarve on tal veel maksmata. Kohtu alla sattus Eisma enda sõnul vaid sellepärast, et Milanos üüritud hotellituba oli tema nimel.

Virgo Raudsepp keeldus kommentaaridest.

Eestlaste kuriteod algavad 2004. aastal. Milanos olid grupi kokkusaamised, mille puhuks üüriti hotellitoad, ning seal organiseeriti ja koordineeriti juveelirööve. Röövid olid hästi ette valmistatud ja pandi toime Hispaanias, Prantsusmaal, Saksamaal ja Soomes.

Näiteks kahtlustatakse Timo Ormi selles, et tema ja väidetavad grupeeringu teised liikmed - Sulev Anier, Sten Vaasna, Marko Haasma, Vytautas Gercius, Tarmo Olup, Kaius Jaanis, Robert Kallikorm, Olari Kikas jt - tutvusid sündmuspaigaga enne iga röövi, et tagada selle parem õnnestumine. Osa jõugu liikmeid oli röövi ajal toeks poe lähedal, et vajadusel kaasa aidata, teised viisid kuriteo täide.

Kulutused, mis grupeeringu liikmed ettevalmistudes ja röövides tegid, kirjutati märkmikesse ja neist anti ülevaade jõugu juhtidele. Märkmikud konfiskeeris Itaalia politsei 2005. aasta juulis Itaalias Bolognas.

Itaalia seaduse järgi võib relvastatud röövi eest karistada kuni 20aastase vangistusega. Eestlased anti Itaaliale kohtupidamiseks üle tingimusel, et süüdimõistmise korral tulevad nad karistust kandma Eestisse.

Kokku on kohtu alla Itaaliale loovutamiseks minemas 21 eestlast, kuritegelikku jõuku kuulus kokku 34 eestlast.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    06. December 2011, 19:34
    Otsi:

    Ava täpsem otsing