Delli suhe Linuxiga tugevneb

Enn Heinsoo 01. märts 2007, 00:00

Arvutitootja Dell hakkab oma arvuteid sertifitseerima, et kasutajad saaksid kindlad olla, et nende masinal jookseb tõrgeteta Novelli Linux Suse.

Cnet kirjutab, et tegevuse põhjuseks on arvestamine 83 000 kasutajaga, kes foorumis Dell IdeaStorm kommenteerisid, et sooviksid osta paigaldatud Linuxiga arvutit.

Delli IdeaStormi kodulehel öeldakse, et tootja suhtub nähtusesse hästi. Osaliselt ka seetõttu, et kasutajate tagasiside foorumist on saadud põhjus midagi muuta. Samuti on Dell positiivselt meelestatud Linuxi integreerimisest oma toodetesse.

"Pole kindlat klientide eelistust Linuxi distributsioonide suhtes. Viimase nädala jooksul soovitas IdeaStorm üle poole tosina erineva distributsiooni. Me ei soovi valida ühte varianti ning võõrastada kasutajaid teistest," on öeldud Delli avalduses.

Kahele foorumis tehtud ettepanekule ei ole Dell siiski veel vastu tulnud. Pole kuulda plaanidest kaasata Delli arvutitega OpenOffice'i tarkvara ja samuti ei hakata veel väljaspool Ameerika Ühendriike müüma ilma operatsioonisüsteemita arvuteid.

Samuti on Delli vastuses kasutajate tagasisidele kirjas, et soovitakse teha lihtsamaks eelpaigaldatud tarkvara eemaldamist arvutist ning teatud seeriatega vähem tarkvara kaasa panna.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    06. December 2011, 19:34
    Otsi:

    Ava täpsem otsing