Tähelepanu! Artikkel on enam kui 5 aastat vana ning kuulub väljaande digitaalsesse arhiivi. Väljaanne ei uuenda ega kaasajasta arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik kaasaegsete allikatega tutvumine
Tallinn kiirendab detailplaneeringute menetlemist
Tallinna linnavalitsus teeb ametitele ja
linnaosavalitsustele alates 1. maist kohustuslikuks detailplaneeringute
elektroonilise menetlemise, mis lühendab planeeringute menetlemise aega, teatas
linna pressiteenistus.
Abilinnapea Kalev Kallo sõnul kiirendab see oluliselt ka info liikumist. "Uus veebipõhine menetlus võimaldab elektrooniliselt edastatud planeeringut menetleda samaaegselt kõigis kooskõlastuskohustust omavates linna ametiasutustes," selgitas Kallo.
Planeeringute elektroonilise menetlemise hõlbustamiseks tuleb muuta ja täiendada Tallinna ehitusmäärust. Selleks moodustab Tallinna Linnaplaneerimise Amet vastava töögrupi ning esitab ehitusmääruse muutmise eelnõu hiljemalt 28. novembril 2007 linnavalitsuse istungile.