Mullu läks pankrotti 171 ettevõtjat

ÄP 30. märts 2007, 00:00

Kokku oli maakohtute menetluses koos varasemate aastate jääkidega maksejõuetuse ja pankrotimenetlusega seotud kohtuvaidlusi 1534.

2006. aastal lõpetati maakohtutes 199 pankrotimenetlust, nendest enamik seoses sellega, et võlgnikul ei jätkunud raha pankrotimenetluse jätkamiseks ja võlausaldajate nõuete rahuldamiseks.

Viiel korral lõpetati pankrotimenetlus kompromissiga ja kahel korral pankroti aluse äralangemise tõttu.

"Seoses majanduskasvuga on pankrottide arv varasemate aastatega võrreldes oluliselt langenud. See arv võib tulevikus veelgi enam vähendada, kui võetakse vastu saneerimis- ehk tervendamisseadus. Sellega parandatakse võimalusi jätkata ettevõtte tegevust. Likvideeriv pankrot on kõigile osapooltele, sh töötajaile, raske lahendus," märkis justiitsministeeriumi vabakutsete ja õigusregistrite talituse juhataja Viljar Peep.

Võlausaldajate ja võlgnike avalduste alusel pöörduti juriidilisest isikust ja füüsilisest isikust võlgnike vastu pankrotimenetluse algatamiseks 2006. aastal maakohtute poole kokku 630 korral. Arvestades asjaolu, et pankrotihaldurite registris oli 2006. a umbes 80 pankrotihaldurit, teeb see keskmiselt 10 menetlust halduri kohta.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    06. December 2011, 19:34
    Otsi:

    Ava täpsem otsing