Kati Kusmin kommide keskelt lõunale ei jõua

Triin Rebane 09. mai 2007, 00:00

7.15 - äratuskell, kerge hommikusöök, sõit lasteaeda ja tööle

"Ma ei ole üldiselt väga hommikune inimene. Tööpäevadel jääb hommikune ärkamine veerand kaheksa ja poole kaheksa vahele sõltuvalt päevast. Kerge hommikusöök ja mahl meesperele ning teele."

"Kodust väljume kella poole üheksa paiku. Sõit kulgeb esialgu lasteaeda, mis asub Mustamäel, ning sealt edasi Põrguväljale, Jürisse. Sõit kodust Mustamäelt tööle võtab aega ainult 20 minutit. Päris kiiresti läheb, alguses arvasin, et läheb kauem."

9.00-9.15 - tööle jõudmine, posti läbivaatamine, koosolekud-kohtumised

"Tööl on hommikul esimene asi posti läbivaatamine, millele kulub umbes pool tundi. Seal on tavaliselt suur pakk arveid, mis on vaja fikseerida ja lisaks erinevaid kinnitust nõudvaid teemasid, mis vajavad vastamist. Kaks kuud tagasi tuli tööle ka juhatuse assistent, kellega vaatame päevaplaani üle ja arutame tegevused läbi."

"Kuna meie tööruumid asuvad linnast väljas, olen üritanud kõik kohtumised kokku leppida kohe hommikuks või siis tööpäeva lõppu. Päeval linna sõita oleks lihtsalt mõttetu ajaraiskamine. Hommikupoolikul kulub päris palju aega ka majasisestele koosolekutele. Need on valdavalt nädala esimesel poolel. Nädala teisel poolel on rohkem aega tegevusteks väljaspool kontorit, näiteks mitmesuguste tootmisüksuste külastamiseks Viljandis ja Ida-Virumaal. Vahel tuleb ette võtta ka pikemaid komandeeringuid Soome, Venemaale või Lätti."

"Olen sellist tüüpi juht, kellel on töötoa uks lahti ning töötajad võivad oma ettepanekute, mõtete ja muredega iga kell sisse astuda. Nii olen inimestele pidevalt kättesaadav ja koostöö sujub kiirelt. Kuid aeg-ajalt on sellel ka miinused, kui mul endal on parajasti mõni süvenemist nõudev asi käsil - töötamine, uks lahti, hakib vahel tegevused ära."

12.00 - lõuna e-kirjadega

"Lõunal ma ei käi. Tempo on juba aastaid hästi kõrge olnud ning harjumus mitte lõunal käia pärineb juba varasematest töökohtadest. Nüüd on ilmselt juba organism niivõrd ära harjunud, et hommikusest võileiva- ja mahlaportsjonist täiesti piisab. Vahetevahel mõne väiksema näksi või paar kommi küll söön, aga üldiselt piirdun ainult hommiku- ja õhtusöögiga. Kuigi meil on siin komme iga nurga peal, ei jõua neid väga palju süüa. Kui miski on pidevalt käeulatuses, siis kiusatust väga ei tekigi.

Lõunaaeg kulub mul hoopis töötamisele ja hea on töörütmi mitte katkestada. Mulle meeldib oma päeva juhtida vastavalt vajadusele ja teha pause mõtte jooksmise, mitte kellaaja järgi. Päevas tuleb mulle umbes 50-60 e-kirja, nende läbivaatamise ning neile vastamise olen jaganud plokkideks. Üritan alati kõik kirjad päeva jooksul mõttega läbi lugeda, kuid vahel juhtub, et kõikidele samal päeval vastata ei jõua."

14.00 - pikema perspektiiviga asjad

"Pärastlõunane aeg on enamasti rohkem mõttetööks, analüüsiks ja suuremate projektide ettevalmistamiseks. Siis on natuke rahulikum ja saab süvenenult töötada. Päeva teise poolde jääb ka järgnevaks päevaks ettevalmistumine. Kui järgmisel päeval on mõni tähtis kohtumine, püüan kohtumise materjalid alati enne läbi töötada ja jätta endale seejärel aega teema läbimõtlemiseks."

17.00 - kõige magusam aeg tööl

"Kõige magusam aeg tööl algab sageli siis, kui teised juba koju lähevad. Ise töötan suhteliselt kaua, umbes kuue-poole seitsmeni õhtul. See viimane tund, mil teised on läinud, on kuidagi hästi mõnus - keegi ei sega vahele, saab tõsisemaid asju teha ja päeva rahulikult ära lõpetada. Lapsel käib lasteaias järel vanaema, viib lapse meile koju ja tegutseb temaga. Tundub, et neile meeldib koos aega veeta. Õnneks seda muret mul ei ole, et peaksin tööl pingeliselt kella vaatama, et lapsele lasteaeda järele jõuda."

19.00 - sõit koju ja poodi

"Põrguväljalt tagasi linna sõites on hea aeg tööpäevale mõttes punkt panna ja päev veelkord silme eest läbi lasta. Enne koju jõudmist tuleb sageli ka poest läbi käia. Me kumbki abikaasaga suured toiduvalmistajad ei ole ning seetõttu eelistame osta valmis- või poolvalmistoitu. Oleme selline moodne pere, kellele meeldib, kui õhtul söögivalmistamisele palju aega ei kulu.

Küll on meil aga traditsioon - reede õhtul väljas söömas, kinos või teatris käia. Reede õhtud on enamasti natuke teistsugused, hetked endale ja perele, et nädala tööpingutused ununeksid ja annaksid teed nädalavahetusele. Esineb erandeid, aga traditsioon on loodud."

20.00 - kodumõnud, häälestus järgmiseks päevaks

"Tööd koju ma kindlasti ei võta, elu on seda juba õpetanud ning seetõttu on ka minu tööpäevad tavalistest pikemad. Kui aga on midagi ootamatut või kiiret esile kerkinud, mis vajab ettevalmistust, tegelen sellega siis, kui laps on magama läinud. Siis tuleb juba öölt lisa näpistada ning see mulle kohe üldse ei meeldi. Ma suudan öösel töötada küll, isegi mõned parimad ideed on öösel tekkinud, kuid minu puhul kehtib kaheksa tunni unevajaduse reegel."

"Tavaliselt lähebki õhtune aeg valdavalt lapsega koosolemise peale. Poiss tahab hästi palju suhelda ning isegi kui üheskoos televiisorit vaadata, on ikka, mida sealjuures arutada ja kõikidele küsimustele tuleb vastused mõelda. Lapsega koos loeme ka ajalehti ning raamatuid, jutustame ja fantaseerime, need hetked viivad hästi kõik töömõtted ära ja näitavad elu teistsugust palet."

"Õhtul järgmiseks päevaks asju valmis ei pane, kuid mõtlen garderoobi ja päeva olulisemad tegevused läbi. Eelistan casual-stiilis riideid ning seetõttu võib mind tööl tihti teksades näha. Kui aga on mingi tähtsam kohtumine või õhtune üritus, panen korraliku kostüümi selga ja tunnen ennast ka selles väga hästi. Õnneks minu töökoht võimaldab seda, et ei pea alati väga ontlikult riides olema."

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    25. November 2011, 10:31
    Otsi:

    Ava täpsem otsing