2. juuli 2007 kell 12:55

Paide veekavand osutus plaanitust kallimaks

Mõne kuu pärast Paides algama pidanud laiaulatuslikud torutööd võivad tegemata jääda, sest ehitajad küsivad kavandatud saja miljoni krooni asemel kuni veerand miljardit krooni.

Paide Vee juhataja Jaan Madis selgitas, et sügisel peaks alguse saama kaks aastat kestvad tööd, mille käigus peaksid vee– ja kanalisatsioonitorud jõudma linna iga kinnistu piirini, kirjutas Järva Teataja.

2002. aastal arvutati töö maksumuseks sada miljonit krooni, millest suure jao andis Euroopa Liit, väiksema osa peavad lisama Paide linn ja vald ning riik.

Enne jaanipäeva, kui komisjon pakkumisi avas, selgus, et ehitajad küsivad varem plaanitud 100 miljoni asemel 187 – 250 miljonit krooni.

Milline pakkumine võidab, ei osanud Madis öelda, sest praegu pole veel selge, kas kõik pakkumise teinud ehitusettevõtted esitatud nõuetele ikka vastavad.

Enne ehitaja väljavalimist on Madis veendunud, et ettevõtmine läheb varem kavandatust rohkem kui kaks korda kallimaks, kuid puudu jäävaid miljoneid pole praegu kusagilt võtta.

Madis selgitas, et Euroopa Liidult lisaraha küsida ei saa. «Peame leppima varem eraldatuga või siis kogu raha tagasi andma,» sõnas ta. Varasemast rohkem peab Madise selgitusel ettevõtmist toetama linn, kuid tema meelest on mõeldamatu, et linn maksab puuduolevad miljonid kinni üksinda.

Hetkel kuum