Tähtsate asjade kuu

Heikki Haldre 31. august 2007, 00:00

Paberil on palju eeliseid - tahan, loen ajakirja tagantpoolt ettepoole, tahan, loen keskelt paar artiklit. Või vaatan ainult pilte. Aga seda saab ka arvutiga teha, kostab kommentaar. Ja ometi on paber millegipärast mugavam. Ning ülevaatlikum. Paberile kirjutatud mõtted muutuvad millegipärast selgemaks ja olulisemaks. Kirjutamise protsess ise aitab mõtetel kujuneda ja muutuda paremaks.

Võib-olla seepärast leiutati LiveScribe'i pliiats - pliiats, mis muudab arvutiekraaniks kogu paberi, millele oled pliiatsiga kirjutanud. Pliiats jätab kirjutatu meelde ning vajadusel salvestab selle teksti kujul arvutisse. Tekstil pliiatsiga toksides võid kuulata, mida rääkisid kirjutamise hetkel ise või - klassiruumis - mida rääkis õppejõud. Hiljem saab aga vajadusel kirjutatud tekstist vajalikud kohad kiirelt üles otsida. Matemaatilisele tehtele, mille paberile kirjutad, oskab pliiats vastuse öelda aga kirjutamise hetkel.

Paberist on tehtud ka ekraan Readiuse telefonil. Võib-olla sellepärast, et paberist ekraanil on tekst selgelt loetav ka päikesepaistes, võib-olla aga sellepärast, et paberist ekraani on hea kokku rullida ning väikesele telefonile suur ekraan anda. Paraku on elektrooniline paber praegu ainult must-valge.

HTC Athena vastupidi on telefon, mis on suur. Ligi 350 grammi kaaluval telefonil on 12 cm laiune ekraan ning telefon näeb välja nagu sülearvuti. Et kõik targad mõtted telefoni ära mahuks, on telefonile lisatud kõvaketas. Võimalik, et tõesti kõike võimaldav telefon peabki suur olema, et sellega saaks teha suuri ja tähtsaid asju. Väikeseid ja vähetähtsaid asju tehakse ju väikestel telefonidel.

Väiksemad asjad teevad elu tihti lihtsamaks. VentureOne'i hübriidauto lihtsalt võtab saja kilomeetri läbimiseks 2,5 liitrit kütust. Tillukest ja keskkonnasõbralikku autot on lihtne parkida ning valgusfoori tagant lahkudes on see auto kiirem kui teised. Ka siis, kui oled kahte inimest mahutavasse sõidukisse kutsunud kaaslaseks kellegi, kes lihtsate või tavapäraste asjadega ei lepi.

Väga eriline on käekell, mis on valmistatud ühest erilisemast maakeral olevast metallist - uppunud Titanicu keredetailidest. Arusaadavatel põhjustel toodab Šveitsi kellameister Romain Jerome neid käekelli vaid väga väikese koguse, kuid lisab igale kellale plaatinat, kulda ja teemante. Tavalise ajaloohuvilise jaoks jäävad need kellad liiga kalliks.

Kallid asjad toovad alati kaasa kurjad mõtted. Taser tegi kurjade mõtete peletamiseks mobiiltelefonisuuruse vahendi, millesse on peidetud elektrilised nooled. Kui noolega kedagi tabada, kaob mõneks minutiks võime kurja mõtet mõelda. Taser laseb nooli viie meetri kaugusele ning on saadaval ka sõbralikus roosas toonis.

Miks keerleb elu vaid ümber asjade - ümber kallite asjade või tähtsate asjade? Septembrikuu pühendame tarkadele asjadele!

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    25. November 2011, 10:34
    Otsi:

    Ava täpsem otsing