Raamatud

ÄP 07. november 2007, 00:00

 • Mireille Guiliano
 • Varrak
 • 431 lk
Ülipopulaarseks saanud toitumisjuhiste "Prantslannad ei lähe paksuks" autori teine raamat. Mireille Guiliano on USAs elav ja töötav prantslanna, nii et küllap ta teab, millest kirjutab. Soov prantslannade saladusi reeta tekkis tal oma ameerika tuttavate ebatervislikke söömisharjumusi vaadates.

Kui "Prantslannad ei lähe paksuks" andis juhiseid peaasjalikult selleks, kuidas toituda nii, et saaks nautida maitsvaid hõrgutisi ning sellest hoolimata säilitada hea figuur ja tervis, siis teine raamat tegeleb elustiiliga juba laiemalt. Nagu pealkirigi ütleb, peitub õige elustiili saladus aastaaegadega arvestamises. Kevadel ning suvel naudi pikki jalutuskäike looduses ja söö palju värskeid puu- ja juurvilju. Talveks too tuppa rohelisi taimi. Iseenesest ju lihtsad ja üldteada tõed, aga hea, kui keegi teine neid vahetevahel meelde tuletab.

Elo Odres

 • Mihaly Csikszentimihalyi
 • Pegasus 2007
 • 327 lk
Kulgemine ehk flow on seisund, milles inimesed on oma tegevusest nii haaratud ja naudivad seda sedavõrd palju, et kõik ümbritsev muutub tähtsusetuks. Sport, muusika, jooga, seks ja armastus, aga ka töö või suhtlemine teiste inimestega võib olla flow. Lühidalt öeldes on see raamat sellest, kuidas elada nii, et elamisest rõõmu tunda. Mulle isiklikult tundus selle raamatu läbilugemisel, et nüüd ei ole kohe tükk aega vaja ühtegi eneseabiraamatut lugeda. Kõik põhiline on siin olemas. Kellele ei meeldi, et flow on tõlgitud kui kulgemine ja mitte kui voog, võib lugeda ingliskeelset originaali. Vähemasti Tallinna raamatupoodides on ka see olemas.

Katri Soe

 • Dagmar Lamp + Epp Petrone
 • Petrone Print 2007
 • 205 lk
Egon: Minu lapsmees ja tema ema. Gert: Lihtsalt sõber. Fred: Kaotsi läinud unistus. Omar: Minu kallis tuneeslane - sellised ja mitmed teised on need lood. Kes just esimese mehega, kellesse ta armus, ei abiellunud ja siiani õnnelikult koos ei ela, mõistab, millest raamatu autorid kirjutavad. Õnnelikud ja õnnetud armumised, kallimad, armukesed ja lihtsalt sõbrad. Toredad, tüütud ja veidrad mehed, kellega elu mõnikord kokku viib - igaüks meist võiks samal viisil kirja panna ka omaenda isikliku ajaloo. Ääretult sümpaatne lugemine, õpetlik ja lõbus, kohati ka kurb, aga igal juhul kirglik. Autorid ei ole detailidega kitsid olnud, tulemus on loomulik ja siiras.

Katri Soe

 • Ingo Rose
 • TEA 2007
 • 263 lk
Huvitav ja hariv on lugeda, kuidas on omal ajal tekkinud sellised suurfirmad nagu Siemens, Krupp, Coca-Cola, Sony, IBM, McDonald's ja teised. Hästi liigendatud raamatust saab muu hulgas teada, kes olid asutajad, millised olid nende peresuhted ja mis sel ajal maailmas muidu toimus. Üht-teist on neist lugudest kindlasti õppida ka tänastel ettevõtjatel. Äris ei lähe kõik alati libedalt ja eriti huvitavad on need kohad suurfirmade edulugudes, kus on juttu murranguhetkedest, kriisidest ja hävingutest. Kõigis lugudes on aga ka see üks rosin või pärl, mis need firmad suureks tegi.

Katri Soe

 • Eike Värk, Lea Arme
 • Tänapäev
 • 256 lk
Eesti teatri suure väikese daami lugu. Raamat koosneb kahest osast: teatriteadlase Eike Värgi peagi valmival doktoritööl põhinev teatrispetsiifiline osa ning Lea Arme koostatud Reeki tundnud inimeste mälestuste osa.

Raamat mõjub veidi toorelt ja õhku jääb küsimus, kas kahe niivõrd erineva osa ühiste kaante vahele panekust biograafia pigem kaotas või võitis? Ehk oleks Reek väärinud kaht eraldi teost. Kõigest hoolimata on tema elulugu ka praegusel kujul juba müügiedetabelite tipus, mis näitab, et Eesti suurkujude biograafiaid tasub kirjutada ja kirjastada.

Elo Odres

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

  Vaata kogu kava
  Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
  25. November 2011, 10:38
  Otsi:

  Ava täpsem otsing