Aasta logistikategu 2007 auhinna võitis A. Le Coq

ÄP 13. november 2007, 00:00

Ettevõte investeeris sellesse kokku 25 miljonit krooni. Koos 2006. a valminud logistikakeskusega moodustab investeering 150 miljonit krooni.

Teised kaks võrdse kaaluga auhinnalistele kohtadele tulnud logistikategu pärinevad aktsiaseltsidelt Eesti Post ja Tallink Grupp. Eesti Post pälvis tiitli automaatse pakisorteerimisliini paigaldamise eest Tallinna sorteerimiskeskusesse.

Tallink Gruppi tunnustati auhinnaga aastaringse kiirlaevaliikluse Tallink Shuttle käivitamise eest Tallinna ja Helsingi vahel.

Käesoleval aastal anti esmakordselt konkursi ajaloo jooksul välja ka auhind "Aasta Logistikakäkk", mis läks Eesti Vabariigi valitsusele "tähelepanuväärsete saavutuste eest Eesti ümbersõidu rajamisel".

Tiitliga märgitakse ära valitsuse tegevus, mille tulemusena on poole aastaga lõppenud suur osa Eestis 16 aasta jooksul ehitatud edukast transiidiärist.

Seni Eestile eksporditulu toonud kaubavood kulgevad meist mööda, kasutades selleks alternatiivseid marsruute. Paljud operaatorid, raudtee- ning laevafirmad on tegevuse lõpetanud.

Logistika aastakonverentsi ning aasta logistikateo konkursi peakorraldaja Illimar Pauli sõnul oli suure auhinna võitnud A. Le Coqi üheks eeliseks teiste konkursil osalejate ees protsesside automatiseerimisega saavutatud märkimisväärne kulude kokkuhoid ning tegevuse tõhustamine.

A. Le Coqi juhataja Tarmo Noobi kinnitusel oli logistikakeskusse ja logistilise lahenduse automatiseerimisse tehtud investeering kogu tehase jaoks loogiline ja vajalik, kuna see suurendas oluliselt efektiivsust ning seeläbi ka ettevõtte konkurentsivõimet.

"Efektiivsus on täna võtmeküsimus ning üks kindlaid eeliseid konkurentsis püsimiseks," rõhutas Noop. Auhinna pälvinud tootmise logistilise automatiseerimise lahendus muutis kogu valmistoodangu käsitlemist tehases. Samuti lisandus uus logistiline tegevus - valmistoodangu transport tehasest logistikakeskusesse. "Uus lahendus annab meile võidu nii inim- kui ka ajaressurssi silmas pidades," kinnitas Noop. A. Le Coqi tootmise logistilise automatiseerimise lahendus aitas kokku hoida 55 000 inimtööjõu tundi.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
06. December 2011, 19:34

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris Hetkel eetris

Äripäeva raadio viimased saated

Kõiki viimased raadio saated
Otsi:

Ava täpsem otsing