Peeter Teder • 29. november 2007 kell 22:00

Olympic ja Tallink vedasid turu plussi

Tallinna börsil kaalusid eile tõusvad aktsiad langevad üles, veetuna Olympicu ja Tallinki aktsiatest.

Kasiinofirma Olympic EG aktsia käis eilse päevaga ära isegi 6 protsenti plussis, kuid sulgus siiski 3,5 protsenti üleeilsest viimasest hinnast kõrgemal. Olympicu aktsia maksis börsi sulgemisel 59,46 krooni (3,80 eurot) ning selle käive ulatus 11,3 mln kroonini. Sellega oli Olympic ka enimkaubeldud aktsia.

Olympicu aktsia paistab taastuvat mõnevõrra varem asetleidnud kukkumisest. Ilmselt toetavad aktsiat teated uute mängusaalide käivitamisest. Minu arvates on siiski vara veel Olympicule panustada. Turu üldine meelestatus ei ole veel optimistlik ja me võime näha välisfondide müügisurvet. Selline olukord võib kesta kvartal või paar - siis peaks seis stabiliseeruma ja aktsiad vaikselt kosuma hakkama.

Tallinki aktsia tõusis päeva kokkuvõttes ühe protsendi, makstes 15,65 krooni (1 euro). Laevafirma aktsia käive oli 2,9 miljonit krooni. Tallinki aktsiale on 1 euro (15,65 krooni) tase kujunenud psühholoogiliseks piiriks. Kui müügisurve liiga suureks läheb, kukub aktsia sellest allapoole, samas on väärtpaberile ikkagi ka ostjaid. Aktsiat toetab 1,3 miljardi suurune alanud majandusaasta kasumiprognoos. Suhtuksin sellesse siiski eelarvamusega, sest nafta hind liigub 100 dollari barreli lähedal ning kui see tase murtakse, võib nafta kiiresti kallineda. Lisaks kütusekuludele ripub Tallinki kohal ka intressikulude kasvu oht.

Eile tuli kolmanda kvartali tulemustega lagedale ka Arco Vara. Head tulemused siiski midagi plahvatuslikku ei tekitanud.

Börsi kogukäive oli 32 miljonit krooni. Äripäeva indeks liikus 0,4 protsenti üles ja oli 1913,25 punkti.

Hetkel kuum