Peeter Teder • 2. detsember 2007 kell 22:00

November kujunes üsna dramaatiliseks

November kujunes Tallinna börsil üsna dramaatiliseks kuuks -tõusvaid aktsiaid oli üks, muutumatuks jäi samuti ühe aktsia hind, ülejäänud aktsiate hinnad langesid.

Kõige valusamalt said pihta Viisnurga, Baltika ja Olympic EG aktsiad. Viisnurga aktsia kukkus enam kui kolmandiku ehk 33,9 protsendi võrra, makstes 30,20 krooni (1,93 eurot). Ilmselt ei usuta turul, et ehitusmaterjalide ja mööblitootja võiks kujuneda edukaks müügifirmaks. Nimelt plaanib Viisnurk luua välismaal oma müügivõrgustiku, ühesõnaga - tahab korrata Baltika edulugu. Võib-olla tuleb Viisnurga puhul lihtsalt kannatlik olla ja oodata kuni äriplaan tööle hakkab. Siiski on üldine makrokeskkond halvem, kui siis, kui Baltika oma äriplaani ellu viis.

Baltika aktsia kaotas kuuga oma väärtusest 30 protsenti ning maksis 54,76 krooni (3,50 eurot). Rõivatootja ning jaemüüja on oma arengus jõudmas järgmisse faasi. Uued laienemised nõuavad investeeringuid, kuid nende äratasumine võtab aega.

Sama kehtib ka Olympicu kohta, mis kukkus kuuga 28 protsenti. Olympicu aktsia maksis oktoobri viimasel päeval 59,46 krooni (3,80 eurot). Ka Olympic on suhteliselt agressiivselt laienemas ja kulude tagasiteenimine võtab aega.

Enam kui kümme protsenti langesid veel Trigon PD (-27,5 %), Merko Ehituse (-26 %) ja Saku Õlletehase (-19,6 %) aktsiad.

Täpselt kümme protsenti kukkus Silvano Fashion Groupi aktsia.

Ainsana kosus Kalevi aktsia, mis liikus 1,7 protsenti üles, makstes 28,32 krooni (1,81 eurot). Muutumatuks jäi Starmani aktsia hind.

Hetkel kuum