Äsja avaldatud rikkaimate araablaste
edetabelis osutus suurimaks tõusjaks endine sõjaväelendur Maan Al Sanea, kes
murdis 10 miljardi dollarilise varandusega viiendaks.
The Arabian Businessi andmetel tegelevad kümnest rikkaimast araablasest neli panganduse, kaks ehituse ja tööstuse ning kaks tehnoloogia valdkonnas. Väljaanne avaldas pühapäeval, et maailma rikkaim araablane on Saudi prints Alwaleed 29,5 miljardi dollari suuruse varandusega.
Teisele kohale jääb Al Rahji perekond, kelle varakad liikmed elavad samuti Saudi Araabias ja tegelevad nagu prints Alwaleedki panganduse ning finantsturgudega. Perekonna vara väärtust hinnatakse 24 miljardile dollarile.
Tehnoloogiasektoris äri ajava ning Liibanonis elava perekond Hariri vara väärtus ulatub 17,8 miljardi dollarini. Neile järgneb Kuveidi kaubandusmagnaat Nasser Al Kharafi 12 miljardi dollariga.
Artikkel jätkub pärast reklaami
Tänavu on viiendal kohal suurim üllataja, endine Saudi Araabia sõjaväelendur Maan Al Sanea, kes on praeguseks kanda kinnitanud ehituses ja tööstuses ning kogunud 10 miljardi dollarilise varanduse. Vähestel on nii laia haaret kui Maan Al Saneal, kirjutab The Arabian Business. Võrreldes möödunud aastaga tõusis tema varanduslik seis edetabelis 33 koha võrra. Ehituse ja tööstuse kõrval on mees investeerinud ka meditsiini, pangandusse ning finantsturgudele.
Araablaste TOP 10 teine pool algab 9,8 miljardi dollari suuruse varandusega Mohammad Al Amoudist. Tema peamine tegevusala on energeetika.
Bin Ladeni perekond asub oma rikkuselt 8,5 miljardi dollariga seitsmendal kohal. Teatavasti on maailma esiterrorist Osama Bin Laden päritolult saud.
8.-10. kohal paiknevad 8 miljardi, 7,2 ja 6,2 miljardi dollariga Araabia Ühendemiraatide pankur Abdulaziz Al Ghurair, Saudi Araabia pangandusperekond Olayan ning Egiptuse perekond Sawiris, mille esindajad ajavad äri tehnoloogia valdkonnas.