Ain Kivesti • 6. detsember 2007 kell 22:00

Kindlustada saab ka kohvimasinat

If Eesti Kindlustuse juhatuse esimees Andres Sooniste kinnitas, et üldiselt saab kodukindlustust jagada kaheks suuremaks osaks - hoone ja koduse vara kindlustus. "Pole seadet, mida ei saaks kindlustada - alustades külmikutest ja lõpetades televiisoritega," lisas Andres Sooniste.

Klientide huve silmas pidades on kodutehnika kindlustamiseks mitmeid viise, et kindlustuslepingud poleks liiga pinnapealsed ning määratleksid täpsemalt, milliste õnnetusjuhtumite puhul kahju hüvitatakse.

"Salva Kindlustus pakub kahte varianti. Esiteks juhused, kus tehnikaseade hävib või saab kahjustada varguse, aga ka näiteks põlengu tagajärjel. Teine variant hõlmab kõikvõimalikke elektri- ja tehnikaseadmete rikkeid, kui näiteks garantiiaeg on lõppenud," tutvustas kindlustusdirektor Urmas Kivirüüt Salva Kindlustuse pakutavaid võimalusi.

Tagajärgi, mille eest kodutehnikat kindlustada, on veelgi ja loomulikult tasub enne varakindlustuse lepingu sõlmimist järele pärida, kas ja millises ulatuses tagab leping vara hüvitamist näiteks varguse tõekssaamisel. Alati võib olla ettevaatlik, kuid sellegipoolest ei saa õnnetusi vältida.

Kui ikka mure koduste seadmete olukorra üle pidevalt mõttes mõlgub, tasuks erinevate kindlustusfirmade pakutavaid kindlustuspakette tõsiselt kaaluda - kõik suuremad ja tõsiseltvõetavad seltsid pakuvad varakindlustuse all ka kodutehnika kindlustamist.

Kindlasti aga tasub mõelda ja arvutada, kas näiteks tuhandekroonine röster on väärt kindlustamist, kui selle aastane poliis maksab peaaegu poole selle hinnast. Kallimate seadmete puhul ei tohiks kõhklusmomenti tekkida. Kuna hinnakirjad on väga erinevad ja ka hõlmavad erinevaid valdkondi, on konkreetseid võrdlusi raske välja tuua. Hingerahu eesmärgil võib siiski julgelt erinevatest kindlustusettevõtetest hinnapakkumisi küsida.

Hetkel kuum