18. detsember 2007 kell 14:53

Analüütikud: Venemaast saab rakett

Venemaa aktsiaindeks RTS võib järgmisel aastal kerkida kolmandiku võrra 3000 punktini, ennustavad investeerimispangad UralSib ja Renaissance Capital.

Uudisteagentuuri Bloomberg sõnul soovitavad investeerimispangad osta riigiga tihedalt seotud ettevõtete aktsiaid eesotsas Gazpromiga. „Parim investeerimisstrateegia 2008. aastaks on investeerida koos riigiga, sest valitsus kavatseb suurendada järsult investeeringuid ning kasutada nii administratiivseid kui ka poliitilisi vahendeid mõnede oluliste tööstusharude kasvu kiirendamiseks,” kirjutas klientidele UralSib peastrateeg Chris Weafer.

Lisaks Gazpromi aktsiale soovitab Renaissance Capital peastrateeg Roland Nash osta teravilja- ja suhkrutootja Razguljai ja väetisetootja Silvinit aktsiaid, sest nende hinnad võivad kerkida tänu põllumajandussektori kasvule. Razguljai aktsia hind kerkis täna 4,6 protsenti 146,80 rublani.

Weafer soovitab Venemaa suuruselt teist terasetootjat Evraz, mida toetab nii infrastruktuuri väljaarendamine kui ka ettevõttele kuuluvad söemaardlad. Venemaa kavatseb infrastruktuuri arendamiseks aastani 2020 kulutada triljon dollarit.

Venemaa börsi RTS indeks kerkis täna 0,9 protsenti 2269,70 punktini.

Hetkel kuum