Merko kooliehituse hind ajab Viimsi otsustajad tülli

Koit Brinkmann 21. detsember 2007, 00:00

11. detsembril kiitis volikogu heaks üürilepingu põhitingimused ning volitas vallavanemat lepingule ka alla kirjutama. Opositsiooni liikmete sõnul pole aga lasteaed-algkooli üürimiseks toimunud mitte mingisugust konkurssi.

"See võib olla mõne mehe pensionisammas. Mina võrdleksin seda Tallinnas politseimaja rendiga või on see veelgi hullem," ütles Viimsi vallavolikogu opositsiooni liige Madis Saretok. Volikogu eelmise esimehe sõnul on volikogus praegu imelik seis. Nimelt pole mitte ühelgi opositsiooni kaheksast liikmest võimalik olla ühegi volikogu komisjoni liige, mistõttu tuli lasteaed-koolimaja üürilepingu tingimuste hääletus neile üsna ootamatult. Hääled jagunesid koalitsiooni kasuks 10 : 9.

Lepingutingimuste järgi oleks aastane üürisumma fikseeritud osa koos käibemaksuga esimesel üürilepingu aastal maksimaalselt 17 miljonit krooni. Alates teisest aastast tõuseb üürisumma 2,5 protsenti aastas.

Volikogu ainukese keskerakondlasest liikme Ants Lindemanni arvutuste järgi läheb 30aastane leping Merko Ehitusega vallale maksma üle 743 miljoni krooni, samas jääb koolihoone Merkole. "See on hästi loll leping, arvestab ainult üürileandja huvidega. Viimsi esimese vallavanemana ma ei taha, et vald pankrotti läheks."

Ka Saretok pidas 743 miljoni kroonist hinda liiga kõrgeks. "Hiljuti avatud Viimsi uus koolimaja oli kolm korda suurem ja kolm korda odavam," tõi ta võrdluseks.

Puhkusel viibinud vallavanem Urmas Arumäe sõnul ei ole veel midagi lõplikult otsustatud ning töö käib erinevate variantide kallal. "Võib-olla paneme hoopis Viimsi kooli kahes vahetuses tööle."

Abivallavanem Haldo Oravas rääkis, et projekti kontseptsioon on see, et kinnistu omanik rajab valla esitatud projekti järgi algkooli õppehoone 350 lapsele ja lasteaia 120 lapsele ning vald hakkaks ruume rentima. "Läbirääkimised käivad rendihinna üle ning mingeid lepinguid veel sõlmitud ei ole."

Alternatiivina peetakse Oravase sõnul jätkuvalt läbirääkimisi vana Viimsi koolihoone omanikuga (ASile Esmar kuuluv hoone Haabneeme alevikus). Samuti on peetud võimaliku erakooli rajamise läbirääkimisi.

Viimsi vallavalitsus tegi ettepaneku võtta lasteaed-algkool pikaajalise rendile ning esitas lasteaed-algkooli projekti eskiislahenduse.

Lasteaed-algkooli üüri piirmääraks kinnitas Viimsi vallavolikogu kuni 17 miljonit krooni aastas (koos käibemaksuga), mis tõuseb alates teisest aastast 2,5% aastas ning mis tähendab, et aastal 2039 võib üürimakse olla kuni 2,8 miljonit krooni kuus. Tegelik üüritasu selgub pärast ehitushanke korraldamist ning tegeliku ehitushinna selgumist.

Üüritasu raames me omandame kinnistu, rajame algkooli-lasteaia, kohustume tagama hoone eesmärgipärase toimimise 30 aasta jooksul. Lisaks oleme kohustatud korraldama kõik hoone toimimiseks vajalikud haldus-, kommunaal- ja muud teenused.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
24. November 2011, 17:15

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris Hetkel eetris

Äripäeva raadio viimased saated

Kõiki viimased raadio saated
Otsi:

Ava täpsem otsing