Vene portaal: Euroopa valmistub likviidsuskriisiks

11. jaanuar 2008, 15:32

Vene finantsportaal Finam-Light kirjutas,
et Euroopa majandus valmistub likviidsuskriisiks.

Möödunud aasta kolmandas kvartalis kasvas eurotsooni sisemajanduse koguprodukt eelneva kvartaliga võrreldes 0,8%, vahendas Finam-Light hiljutisi Eurostati andmeid ja märgib, et esialgne kasvuprognoos alandati 0,7% tasemele. Nafta ja euro kallinemine toob ettevõtetele lisaväljaminekuid ning ekspordi konkurentsivõime langeb.

Samal ajal tõusevad laenuintressid, mis paneb ettevõtete investeerimisvõime kahtluse alla. Finantsasutused väldivad suurte laenude andmist teineteisele, mis kataksid nende USA kinnisvarakriisist tekkinud kahjumeid.

Analüütikud oletavad, et viimased makromajanduslikud näitajad annavad tunnistust sellest, et eurotsooni majandus aeglustab nafta hinnatõusu ja finantskriisi kartuses sammu ning euro kallinemine aitab sellele kaasa.

Detsembris kukkus tarbijate usaldus viimase kahe aasta madalaimale tasemele, lisas Finam-Light. Maailmapanga äsjaste prognooside kohaselt aeglustub maailmamajanduse kasv veelgi. Kui 2006. aastal kasvas majandus 3,9% ja mullu 3,6%, siis sel aastal tuleb tõenäoliselt ülemaailmseks majanduskasvuks 3,3%.

Venekeelne väljaanne Business FM avaldas detsembris, et USA kinnisvarakrahh Venemaa panku suurt ei puuduta. Samas lükkasid pea kõik mulluseks plaanitud aktsiate esmaemissiooni aasta võrra edasi. Mõned väiksemad pangad müüsid oma kliendiportfellid välispankade tütarettevõtetele. Vaid kaks Venemaa panka riskis tõsta kinnisvaralaenude intressi.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
11. January 2008, 15:32
Otsi:

Ava täpsem otsing