Kui helge on maailma tulevik?

18. jaanuar 2008, 16:57

Tulevikus töötavad paljud inimesed
virtuaalsetes keskkondades nagu Second Life, väidavad heategevusorganisatsiooni
Tomorrow World juhid Michael Moynagh ja Richard Worsley.

See väide sisaldub täna ilmunud raamatus „Going Global”, mis ilmus heategevusorganisatsiooni Tomorrow Project ning Suurbritannia majandus- ja sotsiaaluuringute nõukogu koostöös. Autorid ennustavad, et maailmamajandus on jõudmas virtuaalse arengu etappi, vahendas Physorg.

Juba praegu on paljud firmad, näiteks IBM avanud esindused ka virtuaalkeskkonnas Second Life. Seal teenitud raha on võimalik vahetada dollariteks ning inimesed on hakanud oma Second Life'i aadresse trükkima ka nimekaartidele.

Tulevikus hägustub piir töö ja vaba aja vahel, sest näiteks virtuaalsed mängud võimaldavad vabal ajal teenida meelt lahutades ka lisasissetuleku. Raamatu ennustuse kohaselt töötab lähiaastatel aina rohkem inimesi virtuaalsetes keskkondades.

„2007. aasta augustis vahetas Second Life keskkonnas iga päev omanikku sadu tuhandeid dollareid virtuaalset raha,” ütles Michael Moynagh. „Keskkonnas on teenitud esimene miljon – hiina kinnisvaraarendaja, kelle palgal on praegu 60 inimest, kes aitavad korraldada tema Second Life kinnisvaraportfelli. Püüdkem ette kujutada, kui töötajad on tööst samasuguses sõltuvuses kui mängurid mängimisest!”

"Going Global" pakub ka välja võimalikud tulevikutrendid:

- Kardetud terrorioht al-Qaeda poolt ei pruugi kesta kaua, sest organisatsiooni sisevastuolud ei jäta Lääne ründamiseks aega. Lähiajal islamiterrorism ilmselt jätkub, kuid kaugemas perspektiivis laguneb organisatsioon sisevastuolude tõttu.

- Üleilmne migratsioon muudab rahvastiku veelgi kirjumaks, kasu on sellest nii riikidele, kust lahkutakse kui ka neile, kuhu tullakse. Arengumaadest pärit võõrtöölised saatsid 2005. aastal oma kodumaale jäänud peredele üle 167 miljardi dollari - see summa ületab kaks korda rahasumma, mida riigid kulutavad rahvusvahelistele abiprogrammidele.

- Globaalne kuritegevus laieneb, sealhulgas krediitkaardi- ja kindlustuspettused. Tehnoloogia areng toob kaasa uut tüüpi kuriteod.

- Kliimamuutus on paratamatus, sest tarbijate vastuseisu tõttu ei õnnestu kasvuhoonegaaside emissioone piirata. Samas märgivad autorid, et tehnoloogia võib meid päästa kliimamuutuste halvimate tagajärgede eest.

- Naftast jätkub maailma vajaduste rahuldamiseks vähemalt 2030 aastani. Arenev tehnoloogia võimaldab suurendada praeguseks teadaolevatest maardlatest nafta tootmist, samuti teeb see võimalikuks uute maardlate kasutuselevõtu. Kui nafta hakkab lõppema, siis järkjärgult, andes maailmale kohanemisaega. Hoopis suurem väljakutse on see, et naftatootmisse investeeritaks piisavalt, et hoida hindu stabiilsena.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
18. January 2008, 16:57
Otsi:

Ava täpsem otsing