Teder: presidendile antud nõusolekust ei ole ilus taganeda

22. jaanuar 2008, 17:23

Vandeadvokaat Indrek Teder, kelle sobivuse
hindamise õiguskantsleri kohale president Toomas Hendrik Ilves täna riigikogu
fraktsioonidele andis, ütles, et pakutav koht on küll täiest teistsugune tema
praegusest tööst, kuid oma nõusolekust presidendile ei kavatse ta taganeda.

“Ei oska öelda,” vastas Teder väga rahulikult ja tagasihoidlikult aripaev.ee esitatud küsimusele, kui suureks hindate oma võimalust saada järgmiseks õiguskantsleriks. Ta lisas, et praegu on käimas alles eelmenetlus ning on vara veel lõpptulemusest rääkida.

“Töö oleks täiesti teist laadi, suurem pinge ja vastutus. Vahel inimesed otsivad seda,” rääkis võimalik tulevane õiguskantsler. Oma sõnul andis ta presidendile põhimõttelise nõusoleku hakata õiguskantsleriks ning lubas seda riigikogu heakskiitmisel ka teha, kuna presidendile sõna murda pole ilus.

Küsimuse peale Allar Jõksi kui õiguskantsleri töö kohta ütles Teder, et tema sellistel teemadel ei spekuleeri. “Küll aga tunnustan teda,” ütles vandeadvokaat napid, tõsiselt mõeldud sõnad.

Riigikogu liikmete kuulumist riigiosalusega ettevõtete nõukogudesse ei soostunud Teder samuti kommenteerima, kuna arvamuse avaldamiseks tahaks ta enne teemasse süveneda ja siis oma seisukoha öelda.

Reformierakonna fraktsiooni esimehe Keit Pentuse arvates on Indrek Teder väärikas kandidaat õiguskantsleri kohale. „Enne fraktsiooni seisukoha kujundamist tahame temaga aga kindlasti kohtuda. Loodan, et see saab toimuma lähipäevadel, sest venitamine pole kindlasti kellegi huvides," ütles Pentus täna saadetud pressiteates.

Indrek Teder on advokaadibüroo Teder, Gilkman Partnerid partner ja vandeadvokaat. Ta on lõpetanud Tartu Ülikooli õigusteaduskonna 1983. aasta ning kuulub ka samast aastast Eesti Advokatuuri liikmete hulka.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
22. January 2008, 17:23
Otsi:

Ava täpsem otsing